Burulaş Bursakart
Burulaş Otobüs
Bursaray
3 Haziran 2024

“Bursa Ulaşımında Çözüm Arayışı” Çalıştay Toplantısı Gerçekleştirildi

 

BURULAŞ, 31 Mayıs tarihinde, Bursa’nın ulaşım sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geniş katılımlı bir çalıştay düzenledi. Çalıştaya, Bursa’nın ulaşım aktörleri, oda ve kooperatif  başkanları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplu taşıma temsilcileri katıldı.

 

Çalıştay, BURULAŞ Genel Müdürü Fahrettin Beşli’nin açılış konuşmasıyla başladı. Beşli, Bursa’nın ulaşımında aktif rol oynayan paydaşların sorunlarını ve önerilerini dinleyerek, İBB’nin deneyimleriyle ortak akıl çerçevesinde önemli görüşlerin çıkmasını hedeflediklerini belirtti. Fahrettin Beşli, “Bursa’nın ulaşımında aktif rol oynayan odalar ve kooperatif başkanlarının sorunlarını dinleyerek, İBB’nin tecrübeleri ile beraber kurulan heyetten önemli görüşler çıkmasını hedefliyoruz,” dedi.

 

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Osman Kılıçaslan, İstanbul’da uygulanan başarılı örnekleri paylaşacaklarını ve Bursa’nın iyi uygulama örneklerini dinleyerek deneyim paylaşımında bulunacaklarını ifade etti. Kılıçaslan, “İstanbul’da uygulanan tüm iyi örnekleri aktaracağız, aynı zamanda Bursa’nın iyi uygulama örneklerini dinleyerek deneyim paylaşımı yapacağız,” dedi.

 

İyi Bir Sistem, Düzen ve Disiplinli Bir Ulaşım Modeli

Çalıştayda, Fahrettin Beşli ve Osman Kılıçaslan, minibüslerden otobüslere, kamyonlardan otopark sorunlarına kadar pek çok konuda katılımcıların sorularını samimi bir şekilde yanıtladı. Beşli, “Hepimizin aradığı şey aynı; iyi bir sistem, düzen ve disiplinli bir ulaşım modeli,” diyerek, çağırılan heyetten sorun ve önerileri alarak çalıştay toplantısını başlattı.

 

Bu Toplantı Bizim İçin Not Alma Niteliğindedir

Toplantının sonlarına doğru Fahrettin Beşli, bu çalıştayın not alma niteliğinde olduğunu, sorun ve önerilerin hepsinin not alınarak gerekli çalışmaların yapılacağını ve bir sonraki toplantının daha verimli olacağını belirtti. Beşli, “Bu toplantı bizim için not alma niteliğindedir. Sorun ve önerilerinizin hepsini not alarak gerekli çalışmaları yapacağız ve bir sonraki toplantımızda daha da verimli olacağız,” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

BURULAŞ BASIN BÜLTENİ – 03.06.2024

×