Burulaş Bursakart
Burulaş Otobüs
Bursaray

“1998’den beri sizlerleyiz…”

Misyon

“Bursamızın tüm ulaşım potansiyelinin entegre bir sistem ile hızlı ve ulaşılabilir olmasını sağlamak, memnuniyeti ve güvenliği en üst düzeye taşımak ve ihtiyaca yönelik, en üst düzeyde verimlilik sağlayan projeleri üretmek.”

Vizyon

“Türkiye’nin kültürel ve mimari dokusu ile gözde büyükşehirlerinden olan Bursamıza modern, güvenli ve herkes için ulaşılabilir bir ulaşım sistemi sağlamak ve her gün sistemimizi bir adım ileriye taşımak.”

HAKKIMIZDA

Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu ortaklığında 14 Aralık 1998 tarihinde faaliyetlerimize başladık. Toplu taşıma ile seyahat eden tüm yolcularımızın rahatlığını ve güvenliğini öncelikli tutarak durmaksızın kendimizi geliştirerek Bursa’mızın ulaşım gücü olmaya devam ediyoruz. Burulaş olarak Bursa’da tüm toplu taşıma hizmetlerini kontrollü biçimde yönetirken şehirler arası ulaşımda da yolculara alternatifler sunmaktayız. Deniz yolu tercih eden yolcular için Bursa – İstanbul arasında hizmet veren BUDO ile (Bursa Deniz Otobüsü) 2013 yılından itibaren kaliteden ödün vermeden hizmetimizi devam ettirmekteyiz. Bursa Terminal ile İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı arasında şehirlerarası taşımacılık yapan BBBUS markamız ise 2017 yılından itibaren havalimanlarına transit olarak hizmet vermekte.

 

Şehir içinde BursaRay HRS, Terminal Tramvay hattı, İpekböceği Tramvay Hattı, Nostaljik Tramvay gibi raylı sistem ve tekerlekli taşımacılıkta Otobüs İşletmesi, Otobüs Terminalleri ile hizmetlerimizi geliştirerek sürdürmekteyiz. Bu hizmetlerimizin bakımı ve işletmesi ile ilgilenirken Bursa’mızın bilet sisteminde de bütünleşik bir düzen oluşturduk. Yolcularımızın ve şehir trafiğinin değişen ihtiyaçlarına yönelik imkanları arttırmak için ulaşım araçlarının iyileştirilmesi, ulaşımın her geçen gün daha emniyetli ve konforlu olması için kendimizi geliştiriyoruz. Otopark İşletmemiz’le Bursa’nın hemen her noktasında tecrübeli personelimizle günde ortalama 20 bin araca hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerin yanı sıra 2020 yılından itibaren işletmesini sürdürdüğümüz ve yenilenen Güzelyalı Yat Limanı’mızda tekne barınma ve bakım hizmeti sunmaktayız.

×