Burulaş Bursakart
Burulaş Otobüs
Bursaray

* Fiyatlara KDV dahil, Damga Vergisi hariçtir. Barınma hizmetleri ödemeleri limana girişte peşin alınır.
Güzelyalı Yat Limanı’nda “Karada barınma” ve “karada bakım onarım” hizmetleri sunulmamaktadır.

** Fiyatlara KDV dahildir.

*** Karada Geçici Süreli Barınma: Liman kara alanında aynı anda bu hizmeti alacak tekne sayısı 10 adeti geçemez. Maksimum karada konaklama süresi 6 Ay’dır.

TANIMLAR

 

  • Liman İç Alanı: Su ürünleri kooperatif sınırından rıhtım betonunun bittiği ve platform iskelenin başladığı yere kadar olan alanı ifade eder.
  • Platform İskele Alanı: Mendirek ucundan rıhtım beton sınırına kadar olan alanı ifade eder. Maksimum 7.9 Metreye kadar olan tekneler hizmet alabilir.

BARINMA KURALLARI

 

Tüm tekneler için gerçek uzunluk ölçüsü (gerektiğinde) Burulaş’ın fiziksel boy ölçümü sonucu çıkan rakam olarak kabul edilecektir. Tüm sözleşmeler ve resmi işlemler tekne’de % 51 oranında hisse sahibi olan malik ile yapılır, eşit orandaki hissedarlar birlikte temsil edilir. Yüzer iskele alanı dolmadan 6 mt ve altı tekneler Liman iç Alanı’na alınmaz. Tekne boyutunu 6 mt üstü bir tekne alarak değiştiren kişi yer varsa Liman İç Alanı’na bağlama yapabilir. Yat limanı tekne bağlama sahasına 1 yılın yarısından fazla (6 ay 1 gün) gelmediği tespit edilen kişinin sözleşmesi feshedilir. Yıllık sözleşme süresinin 6 aydan fazla barınma hizmeti almış teknelere limandan kalıcı ayrıldıkları durumda geri ödeme yapılmaz. 6 Ay’dan daha az süre alınan barınma hizmetlerinde aylık bedele denk gelen rakam üzerinden tekne sahibine geri ödeme yapılır. Yat limanında tekne ve yer devri yapılamaz (ölüm hali hariç). Kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim ve araştırma ile resmi dairelere ait teknelere liste fiyatı üzerinden % 15 indirim uygulanır. Geciken ödemelerde yasal faiz uygulanır. 30 günü geçen ödeme gecikmelerinde Liman yönetmeliğinin 25. madde 1, 2 ve 3 bentleri uygulanır.

HİZMETE DAHİL VE HARİÇ OLANLAR

 

Liman fiyat listesine elektrik ve su bedelleri dahil değildir. Pedastal sistemde ön ödemeli kart kullanılır. Her tekneye ilk girişinde 1 adet padestal dolumu için + 1 adet liman girişi için kart ücretsiz verilir. Her tekne için 1 araçlık otopark ücretsiz olarak ayrılmıştır. Limandaki wc ve duş hizmetleri ücretsizdir. Platform iskele alanında barınan balıkçı kayıkları sadece wc ve duş hizmetinden ücretsiz yararlanabilir.

×