Burulaş Bursakart
Burulaş Otobüs
Bursaray
25 Haziran 2024

BURULAŞ Filosuna Yeni Eklenen Mikrobüsler ile Hizmet Kapasitesini Artırıyor

BURULAŞ, 25 Haziran 2024 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ağına katılan 5 yeni mikro otobüslehizmetlerini güçlendiriyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu önemli adımı duyurmak üzere düzenlenen açılışta bir konuşma yaptı.

 

Başkan Bozbey, Burulaş’ın mevcut 571 özmal aracı ve bağlı olduğu yaklaşık 2.000 otobüsle Bursa’nın toplu taşıma ihtiyacını başarıyla karşıladığını belirtti. Yeni eklenen 5 mikro otobüsün, diğer araçlardan farklı olarak öne çıkan özelliklere sahip olduğunu vurguladı.

 

Başkan Bozbey, “Bu yeni mikro otobüslerin alım süreci, kamu kaynaklarının verimli kullanımı ve halkımıza yönelik hizmet odaklı politikalarımızın somut bir göstergesidir. Bu adımı, neredeyse bir Robin Hood hikayesi olarak değerlendiriyorum” şeklinde konuştu.

 

Başkan Bozbey ayrıca, geçmişte atıl durumda olan Büyükşehir Belediyesi’ne ait lüks araçların satışından elde edilen kaynakların, bu yeni mikro otobüslerin alımında kullanıldığını ve bu sürecin Karsan ve Koçarslan iş birliğiyle gerçekleştirildiğini belirtti.
Yeni mikro otobüslerin hizmete girmesiyle birlikte, Bursa’nın toplu taşıma altyapısının daha da güçlendirileceğini ifade eden Başkan Bozbey, “Artık otobüslerimiz, ihtiyaç duyulan hatlarda hemşehrilerimize daha etkin ve kaliteli hizmet sunacak. Bu önemli adımın hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

BURULAŞ BASIN BÜLTENİ – 25.06.2024

×