Burulaş Bursakart
Burulaş Otobüs
Bursaray
1 Temmuz 2024

BURULAŞ Çağrı Merkezi %98 Dijitale Geçiyor

BURULAŞ Çağrı Merkezi, şu an telefonla verdiği hizmetlerin %98’ini dijital kanallar üzerinden sunmaya hazırlanıyor. Günlük yaklaşık 1.500 canlı görüşme gerçekleştiren merkez, neredeyse tüm telefonla verdiği hizmetleri dijital kanallar aracılığıyla sunacak. Çağrı Merkezi, daha önce şehir dışında bulunan lokasyonunu Bursa’ya taşırken, hizmetlerin %98’inin online kanallarla gerçekleşmesini hedefliyor. BURULAŞ, %98 Dijital Çağrı Merkezi uygulamasına 8 Temmuz’da başlayacak.

 

Bursa’lılar, bilet satın alma, otobüs konumu, şikayet bildirimi ve BursaRay sefer saatleri gibi tüm istek, talep ve şikayetlerini online kanallar üzerinden iletebilecekler. Bu uygulama Türkiye’deki ilk örneklerden biri olacak ve BURULAŞ Çağrı Merkezi’ndeki insan sayısını azaltacak. Önceki çağrı merkezi işlemleri artık daha hızlı, kolay ve 24 saat erişilebilir olacak. Böylece tüm işlemlerin %98’i dijital kanallar üzerinden gerçekleştirilebilecek.

 

Otobüs veya tren konumunu, bilet fiyatını, sefer saatini öğrenmek isteyenler www.bursakart.com.tr, www.burulas.com.tr veya BursaKart mobil uygulamasını kullanarak 7/24 anlık olarak bu bilgilere erişebilecekler. Şehirlerarası BUDO veya BBBUS bileti satın almak isteyenler ise BUDO ve BBBUS gişeleri, bus.burulas.com.tr, budo.burulas.com.tr web siteleri veya ilgili mobil uygulamaları kullanarak veya online platform üzerinden 24 saat içinde hızlıca işlemlerini yapabilecekler.

 

Şikayet, talep ve öneriler ise www.burulas.com.tr üzerindeki şikayet öneri formu, web sitesindeki mail adresleri veya www.sikayetvar.com üzerinden kolayca iletilebilecek. Yeni dijital deneyimde yolcular, BURULAŞ web sitesindeki yapay zeka destekli WhatsApp Chat botuyla yazışarak temel ulaşım bilgilerine 1 dakikadan kısa sürede ulaşabilecekler.

 

Yeni dijital çağrı merkezinde bırakılan öneri veya şikayetler için sözlü veya yazılı geri dönüşler, BURULAŞ çağrı merkezi personeli tarafından yapılacak. Çağrı merkezine bırakılan öneri, şikayet veya taleplerin durumu yolculara cep telefonuna SMS veya WhatsApp kanalından bilgi metni olarak, ilerleme durumuna göre periyodik olarak iletilmiş olacak.

 

BURULAŞ, daha az insan gücü ve daha fazla dijitalleşme ile yılda yaklaşık 9 milyon lira tasarruf sağlarken, yolcuların bilgi taleplerini çoklu kanallar üzerinden 7/24 hızlı bir şekilde yanıtlayacak. İstek, öneri ve şikayetleri insansız ortamda takip edip, yazılımlar üzerinden kaydedecek, izleyecek, çözecek ve raporlayacak. BURULAŞ çağrı merkezinde yapılan canlı görüşmelerin %66’sı bilgi edinme, %16’sı şikayet/öneri, %14’ü bilet satışı ve %3’ü taleplerden oluşuyordu.

 

BURULAŞ BASIN BÜLTENİ – 01.07.2024

×