Burulaş Bursakart
Burulaş Otobüs
Bursaray
24 Mayıs 2024

BURULAŞ 18. TÜRSİD Toplantısına Ev Sahipliği Yapıyor

 

BURULAŞ A.Ş , 23-24 Mayıs tarihlerinde 18. TÜRSİD (Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği) buluşmasına ev sahipliği yaptı. Buluşmanın ilk ayağı, BURULAŞ Genel Müdürü Fahrettin BEŞLİ’nin Ramada Davet’te gerçekleşen toplantıda yaptığı açılış konuşması ile başladı.

 

Fahrettin BEŞLİ, konuşmasında raylı sistem temsilcileri ile raylı sistem ağının artması, gelişmesi ve büyümesi konularında görüşlerini paylaştı. Birlik ve beraberliğin önemine değinirken, vagon satışları ve yedek parçalar için ortak bir havuz kurulmasını önerdi.

 

Ayrıca, 12 şehirde mevcut olan raylı sistemlerin çoğalması gerektiğini belirterek, “Birbirimizin işine yaramayan ve fazlalık olan yedek parça ve vagonları olmayan şehirlere götürerek destek olmalıyız” dedi.

 

“Demir Ağlarla Ördük Ana Yurdu Dört Baştan”

 

“Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan” anlayışını yeniden canlandırmayı hedeflediklerini ifade eden Beşli, bu yapının çok değerli işlere kapı aralayacağını vurguladı. Konuşmasının ardından, katılımcılar Bursa ve BURULAŞ’ın geçmişten günümüze hazırlanan videolarınıizleyerek toplantıya devam etti.

 

24 Mayıs etkinliğin ikinci gününde katılımcılar BURULAŞ atölyelerini ziyaret etti. Atölye ziyaretlerinde, BURULAŞ’ın atölyede bulunan ekipmanları, raylı sistem araçları, yapılan bakım onarım faaliyetleri, çalışma alanları ve teknik kapasiteleri hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

 

BURULAŞ olarak, raylı sistem ağının genişletilmesi ve geliştirilmesi konusundaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz ve bu tür toplantılarla sektördeki iş birliğini artırmayı hedefliyoruz.

 

BURULAŞ BASIN BÜLTENİ 24.05.2024

TURSID (1)
TURSID (4)
TURSID (6)
TURSID (2)
TURSID (5)
×