Kayıp eşyalarınız için, hafta içi mesai saatleri içinde Osmangazi İstasyonunda bulunan “Kayıp Eşya Bürosu” na veya (0224) 452 52 44 / dahili 6600 nolu telefona başvurabilirsiniz. (Bulduğunuz kayıp eşyaları "Kayıp Eşya Tutanağı" karşılığında, istasyon görevlilerine teslim ediniz)
BurTram araçlarımız bisikletli yolcularımızın kullanımına uygun değildir.
Tramvay içinde hırsızlık, rahatsızlanan yolcu vb. durumlarla karşılaştığınızda, kapı yanlarında bulunan “acil konuşma butonu” nu kullanarak durumu Tramvay Sürücüsüne iletebilirsiniz.
BurTram yolculuk kurallarına göre; kontrollü alana, görme engellilere refakat eden köpekler ve önlemi alınmış kafeste taşınabilen evcil hayvanlar dışında, hiçbir hayvan sokulamaz.

BurTram sefer tarifelerinizi nereden öğrenebilirim?

BurTram hatlarımızın sefer tarifelerini www.burulas.com.tr web sitesinden, istasyonlarda bulunan yolcu bilgilendirme panolarından ayrıca 0850 850 99 16 Çağrı Merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

BurTram seferlerinin daha geç saatlere kadar sürmesi ve daha erken başlaması mümkün mü?

Gece tramvay işletiminin sona ermesi ve sabah başlaması arasında kalan zamanda, tramvay hatlarının, durakların ve araçların bakım, onarım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

BurTram durak platformlarında, açık alanda sigara içmek neden yasaktır?

4207 Nolu Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun’un “Toplu taşımacılık yapılan her türlü nakil vasıtaları ve bunların bekleme yerlerinde (platform), kamu hizmeti yapan kurum ve kuruluşlarda, mekanlarda tütün ve tütün mamullerinin içilmesi yasaktır” maddesine istinaden yasaklanmıştır.

BurTram araçları ve duraklardaki panolara reklam vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Bu tarz talepleriniz için BURULAŞ Pazarlama ve Yolcu İlişkileri Müdürlüğü (0 224) 452 52 44  nolu telefona başvurabilirsiniz.