Kişiselleştirilmiş Akıllı BursaKart almak için, gerekli evraklar ile beraber Şehreküstü İstasyonundaki gişelere gelip işleminizi yaptırabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Akıllı BursaKartı’nıza vize yaptırmak  için, Vize İşlemleri için gerekli olan evraklar  kısmında  belirtilen belgeler ve kartınız ile başvurunuz halinde  Seyahat Kartları Ofislerinden  yaptırabilirsiniz.

İlk defa ücretsiz kart alacakların ilgili evraklarıyla Seyahat Kartları Ofislerine başvurmaları gerekmektedir.
Kartınızı BursaRay’da kaybetmiş olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen önce Acemler İstasyonu’nda bulunan kayıp eşya bürosuna başvurunuz. Eğer kartınız burada yoksa hiç vakit kaybetmeden Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine  başvurup gerekli işlemleri yaptırarak kayıp kartı iptal ettirip yeni kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
Akıllı BursaKart, elektronik ücret toplama sisteminin omurgasıdır. Sadece 1 sefere mahsus ödenen sistem kullanım bedeli (3,50TL) karşılığı herhangi bir E-Kent gişesinden veya bayisinden alabilirsiniz. Kartınıza dilediğiniz sıklıkta ve miktarda yükleme yaparak hem sağladığı ekonomik yolculuk imkanından faydalanabilir, hem de her seferinde bilet almak için gişe önünde bekleyerek vakit kaybetmemiş olursunuz.

Gişelerden ve Bayilerden  Akıllı BursaKartınıza dilediğiniz kadar  (en az 5,00 TL)  bedel  yükleyin. Metroya  binerken giriş turnikesi üzerindeki mavi ekrana, otobüse ve tramvaya binerken kart okuma cihazına  en fazla 10 cm uzaktan kartınızı gösterin.

  • Eğer kartınızda yeterli bakiye varsa,  “GEÇEBİLİRSİNİZ” anlamına gelen yeşil ışık yanacaktır. Kartınızdan 1 biniş ücreti otomatik olarak azalacaktır. 
  • Kartınızda kalan bakiye miktarını ekranda görebilirsiniz.
  • Kart okuma cihazı  üzerindeki kırmızı ışık yanarsa kartınızda geçiş için yeterli bakiye kalmamış demektir. Bu durumda  kartınıza dolum yaptırmanız gerekmektedir. Eğer kartınızda yeterli bakiye olduğu halde geçiş hakkı verilmiyorsa sorunun çözümü için Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine  başvurunuz.
  • Eğer indirimli yada ücretsiz geçiş hakkı sağlayan kişiselleştirilmiş Akıllı BursaKart kullanıyorsanız, kartınızı sorulmadan görevliye gösteriniz.
  • İndirimli yada ücretsiz geçiş hakkı olmadığı halde geçme girişiminde bulunanlar uyarılarak kontrollü alana girmelerine izin verilmez.
  • Başkasına ait indirimli yada ücretsiz geçiş kartı kullananların kartlarına el konulur ve bu kartlar gerekli yasal işlemlerin yapılması amacıyla Burulaş Seyahat Kartları Şefliğine  teslim edilir.
Bütünleşik bilet sistemine dahil tüm araçlarda akıllı BursaKart ile binişlerde, 90 dakika içinde, üç aktarmaya kadar yapılan aktarmalarda tam için 1,25 TL indirimli için 0,85 TL aktarma indirimi uygulanmaktadır. 
 

Bulduğunuz kayıp eşyaları ve maddeleri, "Kayıp Eşya Tutanağı" karşılığında, istasyon görevlilerine teslim ediniz..Kayıp eşyalarınız için, Acemler İstasyonunda bulunan Kayıp Eşya Bürosu'na veya (+90 224) 452 52 44 dahili 6161 no.lu telefona başvurunuz.

Otobüs hareket saatleri ve güzergah bilgileri, ilgili hattın detay sayfası içerisinde bulunmaktadır. Detay sayfasına çok çeşitli yollardan erişebilirsiniz. Anasayfa'daki Site içi arama bölümüne hattın adını yazın. Örneğin 3/C. Açılan listeden 3/C yi tıklayın. 3/C hattının hareket saati ve güzergah bilgileri karşınızda. Ya da üstte yer alan menüden Otobüs->Tüm Hatlar menüsüne girin. Açılan sayfadan istediğiniz hattın adının yanında yer alan detay resmine tıklayın. (Küçük büyüteç resmi). Hatla ilgili hareket saati ve güzergah sayfası karşınızda. Yine otobüs menüsü içerisinden bu kez hat sorgulamaya girin. Aradığınız hatla ilgili hatadı/mahalle/cadde/durak adı bilgilerinden herhangi bir bilgi yazıp ara düğmesini tıklayın. Açılan sayfada yer alan detay resmine tıklayın. (Küçük büyüteç resmi). Harita bilgisini ise detay resminin hemen sağında yer alan küçük harita resmini tıklayarak görebilirsiniz.
</