Kent Merkezine Ulaşım Rahatlıyor

128BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI YILDIRIM VE NILÜFER'DEN KENT MERKEZINE ULASIMI RAHATLATACAK ÇÖZÜMLER ÜRETMEYE DEVAM EDIYOR.

Bursa Büyüksehir Belediyesi, alternatif çözümlerle, kent içi ulasima rahat nefes aldirmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Caddesi'nin araç trafigine kapatilarak yaya trafigine tahsis edilmesi nedeniyle Atatürk ve Hasimisçan caddelerinde çesitli düzenlemeler yapildi. Buna göre, Yildirim bölgesinden gelen otobüs hatlari Gökdere, Setbasi, Inönü Caddesi'nin kullanarak Hasimiscan Caddesi'ne; Nilüfer bölgesinden gelen bazi otobüs hatlari da Timurtaspasa, Devlet Hastanesi ve Muradiye yönüne yönlendirildi.

Uygulama ile ilgili bilgi veren Büyüksehir Belediyesi Baskan Danismani Levent Fidansoy, Nilüfer bölgesinden otobüslerle sehir merkezine gelmek isteyen vatandaslarin Timurtaspasa duraginda inerek 35/C numarali hatta ücretsiz aktarma yapabilecegini ve bu sayede Heykel, Setbasi, Yesil, Gökdere ve Sehreküstü'ne gidebileceklerini belirtti. Fidansoy, ayni sekilde Yildirim bölgesinden gelen otobüslerle Devlet Hastanesi'ne ulasmak isteyen vatandaslarin da Setbasi Mavi köse Duragi, Beyazit Caddesi Köprübasi duragi, Kemal Bengü Caddesi Acem Reis Cami duragi ve Hasim Iscan Caddesi Ördekli Kültür Merkezi duraklarinda inerek 35/B numarali otobüsler araciligiyla Sehreküstü, Timurtaspasa ve Devlet Hastanesi'ne ücretsiz olarak gidebileceklerini vurguladi.

Ayrica BursaRay'i kullanarak sehir merkezine ulasmak isteyen vatandaslarin Sehreküstü BursaRay Istasyonu'ndan bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da ücretsiz aktarma yapabildigini vurgulayan Fidansoy, 35/C hat numarali otobüslerle Timurtaspasa, Heykel, Setbasi bölgesine; 35/B hat numarali otobüslerle de Altiparmak, Muradiye Bursa Devlet Hastanesi, Heykel ve Setbasi bölgesine ulasabileceklerini belirtti.

Fidansoy, 35/C hattinin 6 Nisan Çarsamba  gününden itibaren yogunluk yasanan sabah ve aksam saatlerinde 5 dakikada bir çalisacagini da sözlerine ekledi.
 
Dagitim araçlarinin caddelere giris saatleri belirlendi
Öte yandan kent merkezindeki Atatürk, Cumhuriyet, Altiparmak, Inönü, Gazcilar, Uluyol, Fevzi Çakmak ve Kibris Sehitleri caddeleri ile Santral Garaj önü ve Çekirge Caddesi'ne girecek dagitim araçlarinin yük indirme ve bindirme saatleri UKOME Kurulu'nun 21.01.2011 tarih ve 16 sayili karari ile yeniden belirlendi ve yasaklama levhalarinin montaji tamamlanarak uygulamaya geçildi. Karara göre Atatürk, Cumhuriyet, Altiparmak, Inönü, Gazcilar, Uluyol, Fevzi Çakmak, Kibris Sehitleri, Santral Garaj önü ve Çekirge caddelerine girecek dagitim, kargo, lojistik ve pazarlama gibi sehir içi dagitim araçlari, 10.00-12.00, 14.00-16.00 ve 21.00-07.00 saatleri arasinda yük indirme ve bindirme yapabilecekler.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler