D/1, D/1-A, D/2, D/2-A, D/4, 97 Otobüs Hatları Seferlerini Sı

124BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI OTOBÜS FILOSUNUN GÜÇLENMESIYLE BIRLIKTE YILDIRIM ILÇESI'NDE ÇALISAN BESLEME HATLARI VE 97 NUMARALI TERMINAL OTOBÜSLERININ SEFER SAATLERI SIKLASTIRILDI. YENI UYGULAMA, 10 MART PERSEMBE (YARIN) GÜNÜNDEN ITIBAREN BASLAYACAK.

Bursa Büyüksehir Belediyesi, ulasimda kaliteyi artiran çalismalarina alternatif çözümlerle devam ediyor. Buna göre, Yildirim Ilçesi'nde faaliyet gösteren besleme hatlari ve 97 hat numarali Terminal otobüsü, 10 Mart Persembe (YARIN) gününden itibaren daha sik çalisacak.

Büyüksehir Belediyesi'nin otobüs filosunun gençlesip güçlenmesiyle birlikte Yildirim Ilçesi'nde faaliyet gösteren D/1, D/1-A, D/2, D/2-A, D/4 numarali besleme hatlari ve 97 numarali Emek - Terminal hattinin çalisma süreleri de siklastirildi.

10 Mart Persembe (YARIN) gününden itibaren baslayacak olan uygulamaya göre; Erikli Mahallesi (Yildirim Temizlik Isleri Sube Müdürlügü), Baglaralti Mahallesi, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi ve BursaRay Arabayatagi Istasyonu güzergahinda 06.40 ile 23.55 saatleri arasinda 15 dakikada bir çalisan D/1 Hatti, özellikle yogun olan sabah saatlerinde Arabayatagi Istasyonu'na dogru, aksam saatlerinde ise Erikli Mahallesi yönünde 10 dakikada bir çalisacak.
Millet Mahallesi, Arabayatagi, BursaRay Arabayatagi Istasyonu, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi, Siteler Mahallesi güzergahinda, 7.00 ile 19.00 saatleri arasinda saatte bir çalisan D/1-A hatti, 06.30 - 20.00 saatleri arasinda yarim saatte bir çalisacak. Otosansit, Erikli Mahallesi, Siteler Mahallesi, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi ve BursaRay Arabayatagi Istasyonu arasinda 06.40 - 23.00 saatleri arasinda 25 dakikada bir çalisan D/2 hatti da D2/A hatti ile birlikte sabah saatlerinde Arabayatagi Istasyonu'na dogru 10 dakikada bir, aksam saatlerinde ise Otosansit yönünde 10 dakikada bir faaliyet gösterecek.
Seferler siklastirildi

Yine Arabayatagi Mahallesi, BursaRay Arabayatagi Istasyonu, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi arasinda 06.40 - 20.30 saatleri arasinda saatte bir çalisan D/2-A hatti, güzergahi Arabayatagi Mah - BursaRay Arabayatagi Istasyonu - Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi - Siteler Mahallesi - Erikli Mahallesi - Otosansit arasinda, 06.40 - 23.35 saatleri arasinda 20 dakikada bir çalisacak.

Vakif Mahallesi, BursaRay Arabayatagi Istasyonu, Mimar Sinan Bulvari, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi, Siteler Mahallesi istikametinde arasinda 07.00 - 20.00 saatleri arasinda saatte bir çalisan D/4 hatti da yarim saatte bir çalisacak.

Öte yandan Sevket Yilmaz Hastanesi'ne dogru çalisan bu besleme hatlarinin tümü yalnizca Arabayatagi Istasyonu duraginda yolcu transferi yapabilecek. Bu duraktan D/13 hatti da yararlanabilecek.
Emek Adnan Menderes Mahallesi, Akpinar, Hamitler ve Yunuseli mahalleleri ile Sehirlerarasi Otobüs Terminali arasinda çalisan 97 numarali Terminal hatti da sabahlari 10 dakika, aksam saatleri de 20 dakika arayla çalismaya baslayacak.
Vatandaslar, http://ulasim.bursa.bel.tr adresini ziyaret ederek güncel güzergah bilgilerine ve saatlerine ulasabilirler.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler