Başkan Altepe Kadınlar Günü'nü Kutladı

123BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, '8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ' NEDENIYLE ÇALISMA ORTAMLARINDA ZIYARET ETTIGI KADIN PERSONELE KARANFIL DAGITTI.
 
Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, aile kurumunun temel tasi olan kadinlarin, degerlerin koruyuculugunu da yaptigini belirterek, "Varliklarini hayatimizin her aninda hissettigimiz kadinlarin bu özel gününü tebrik ediyorum" sözleriyle, 8 Mart Dünya Kadinlar Günü'nü kutladi.

Baskan Altepe, Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS'ta görev yapan kadinlari, çalistiklari yerlerde ziyaret ederek, 'Dünya Kadinlar Günü'nü kutladi. Her yil 8 Mart'ta tüm dünyada kutlanan 'Dünya Kadinlar Günü'nün kadinlarin yasamlarinda fark olusturmaya, saglikli ve baris dolu bir dünyanin olusumuna katki saglamaya yönelik önemli bir adim oldugunu belirten Baskan Altepe, tüm kadin personele günün anisina karanfil dagitti.

Türkiye'de kadina her zaman deger verildiginin altini çizen Baskan Altepe, ancak son dönemde yasanan olumsuz olaylarin kadinlari derinden yaraladigini ve güvensizlik ortami olusturdugunu ifade etti. Kadinlarin toplum için önemli oldugunu vurgulayan Baskan Altepe, "Kadinlar, tarihten bu yana her dönem erkeklere güç vermisler, savaslarda erlere mermi tasimislardir. Türk milleti, bugüne kadar ayaklari yere saglam basan kadinlarin elinde sekillenmistir. Bu durum kadinin omuzlarinda tasidigi sorumlulugu gözler önüne sermektedir. Kadinlarin, daha çagdas ve sosyal yasamda daha aktif olacaklari uzun yillar diliyorum" diye konustu.

Bayan çalisanlar da bu özel günde kendilerini hatirlamasindan dolayi Baskan Altepe'ye tesekkür ettiler.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler