BURULAŞ Şoförlerine Kazançlı Sürüş Eğitimi

115BURULAS OTOBÜS SOFÖRLERINE YÖNELIK VERILEN EGITIMLER, SÜRÜCÜLERI, KULLANDIKLARI ARAÇLARIN ÖZELLIKLERI VE DAHA AZ YAKIT KULLANARAK SÜRÜS YAPABILME TEKNIKLERI KONUSUNDA BILGILENDIRIYOR.

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS, Türkiye'de en genç otobüs filosuna sahip olmasinin yani sira soförlere yönelik egitimleriyle de öne çikiyor.

BURULAS isletme merkezinde gerçeklestirilen 'ekonomik kullanim egitimi', sürücüleri, kullandiklari araçlarin özellikleri ve daha az yakit kullanarak sürüs yapabilme teknikleri konusunda bilgilendiriyor.
 
Mercedes Benz Türk A.S. Satis Sonrasi Hizmetleri Egitim Uzmani Olcay Apa tarafindan verilen egitimler, 'Ekonomik Araç Kullanimi' ve 'Araç Tanitimi' olmak üzere 2 kategoride ele aliniyor. Akaryakita gelen zamlarin ardindan ekonomik araç kullanimi ile ilgili egitimlerine agirlik verildigini kaydeden Apa, "Mercedes-Benz ekonomik kullanim egitimleriyle Mercedes-Benz otobüs teknolojisinin verimli kullanilmasini ve yeni sürüs felsefesi sayesinde müsteri karliliginin ve verimliliginin arttirilmasini, ayni zamanda da yakit, bakim ve sarf malzemeleri giderlerinin azaltilmasini hedefliyoruz" dedi.
 
Egitimlerin, araç ömrünün uzamasi ile aracin 2. el degerinin artmasina da olanak sagladigina isaret eden Apa, "Sürücülere verdigimiz bu egitimler çevre koruma bilincinin ve trafik güvenliginin olusturulmasini saglayacak ve hem ekonomik hem de çevreye saygili sürüs felsefesini olusturmada önemli rol oynayacaktir" diye konustu.
 
Masraflar azaliyor
BURULAS Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, egitimlerin, degisken masraflar içerisinde en önemli gideri olusturan yakit, lastik, fren gibi sarf malzemeleri masraflarinda ciddi oranlarda azalma sagladigini belirtti. Kaya, BURULAS olarak kamu hizmeti verdiklerinin altini çizerek, "Vatandastan aldigimiz ücretlerle yine vatandaslara en iyi hizmeti vermek için çalisiyoruz. Egitimler de bunun sadece küçük bir örnegidir. Akaryakita gelen zamlari vatandaslarimiza yansitmadan, en az zararla tolere edebilecegimizi ve bu noktada da egitimlerin yararli oldugunu düsünüyorum" dedi.
 
Kaya, çalismalarinda kaliteli, kesintisiz ve verimli bir hizmet sunmayi amaçladiklarini ifade etti.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler