En genç ulaşım filosu Bursa'da

18-BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN OTOBÜS FILOSUNA KAZANDIRILAN 10 OTOBÜS, TÖRENLE SEFERLERINE BASLADI.

-BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, YENI ALINAN OTOBÜSLERLE TÜRKIYE'NIN EN GENÇ ULASIM FILOSUNUN BURSA'DA BULUNDUGUNU SÖYLEDI.

BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan toplu ulasim filosuna yeni katilan 10 otobüs, seferlerine basladi.

BURULAS'ta düzenlenen törene Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Osmangazi Belediye Baskani Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Il Baskani Sedat Yalçin, AK Parti Osmangazi Ilçe Baskani Tahsin Kara ve BURULAS Genel Müdürü Ali Kaya ile meclis üyeleri ve bürokratlar katildi.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, yaptigi konusmada, Türkiye'deki en genç ulasim filosunun 1 yas ortalamasiyla Bursa'da bulundugunu söyledi. Kentte ulasimin en önemli sorunlarin basinda geldigini belirten Baskan Altepe, "Bursa'da bundan 50 yil önce bin araç yokken bugün 400 bin civarinda araç var. Kentin imkanlari ayni ama nüfus ve üretim sürekli artiyor. Gelecegimizin çözümü, toplum ulasimdan geçiyor. Bugün otobüs filomuza yeni alinan 10 otobüs daha katiliyor. Engelli vatandaslarimizin da rahatça yararlanacagi bu araçlarda, ABS, ASR gibi güvenlik sistemleri de mevcut. Bursalilar bu araçlarla daha konforlu ve modern ulasimi yasayacaklar. Araçlar, toplamda 6 milyon TL degerinde. Yeni otobüslerimiz, kente modern bir görünüm katacak" diye konustu.

"Bursa'nin sikintilarini ertelemeyecegiz"

Yerelde yeni bir dönem baslatildigini da ifade eden Baskan Altepe, 'Avrupa Kenti' ünvanina sahip olan Bursa'yi daha yasanabilir bir hale getirmek için kentin tüm dinamiklerini seferber ederek halk için çalisacaklarini vurguladi. Baskan Altepe, "Bursa'nin ayaga kalkmasi ve gelecekte olmak istedigimiz yere ulasabilmek için adim atmak durumundayiz. Bu kentteki tüm sorunlar, bizim sorunlarimiz. Hiçbir zaman sikintilarin çözümünü ertelemeyecegiz. Tüm gücümüzü, enerjimizi ve moralimizi sorunlarimizi çözmek ve gelecegimizi kazanmak için harcayacagiz. Halkimizin güvenini kazanan seffaf bir tavir sergileyecegiz" dedi. Konusmasinin ardindan yeni alinan otobüslerden birinin direksiyonuna geçen Baskan Altepe, konuklarla birlikte Burulas tesislerinde tur atti.

Klimali ve körüklü, 18 m boyundaki otobüslerde engelli vatandaslar için rampa bulunuyor ve araçlar 20 cm saga yatabiliyor. Euro 4 motora ve otomatik sanzimana sahip olan otobüsler ayrica elektronik hat göstergesi, 37 koltuk ve ayakta 104 yolcu tasima kabiliyetine de sahip.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler