Nostaljik Tramvay'da kazma vuruluyor

102IMZALAR NOSTALJIK TRAMVAY IÇIN ATILDI
BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, CUMHURIYET CADDESI'NDE UYGULANACAK NOSTALJIK TRAMVAY PROJESI'NIN YER TESLIMINI YAPTI, INSAAT KURBAN BAYRAMI'NDAN SONRA BASLIYOR.

BASKAN ALTEPE, NOSTALJIK TRAMVAY ILE BURSA'NIN ÖNEMLI BIR KENT AKSESUARI KAZANACAGINI BELIRTEREK, INSAATI MART AYINDA BITIRMEYI HEDEFLEDIKLERINI SÖYLEDI.

 BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi'nde uygulanacak nostaljik tramvay projesinin yer teslimini yapti. Ihaleyi kazanan firma yetkilileriyle sözlesme imzalayan Baskan Altepe, Kurban Bayrami'ndan sonra insaatina baslanacak olan projeyi mart ayinda bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.
 
Tarihi Çarsi ve Hanlar Bölgesi, Reyhan ve Kayhan bölgelerinin tam ortasindan geçen Cumhuriyet Caddesi'ne gece gündüz islevsellik kazandirmayi hedefleyen nostaljik tramvay projesinde insaat basliyor. Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, ihaleyi kazanan Y.P Insaat firmasinin yetkilileriyle sözlesme imzalayarak, yer teslimini yapti. Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avsar ile Burulas Genel Müdürü Dr. Ali Kaya'nin da katildigi imza töreninde konusan Baskan Altepe, sözlesme süresinin 6 ay oldugunu hatirlatarak, hedeflerinin insaati mart ayi içinde bitirmek oldugunu söyledi.

Insaat bayram sonunda basliyor
Ihaleyi alan firmanin Istanbul'daki Kadiköy Moda Tramvay Hatti ile Gaziantep'teki tramvay hatlarini yapan alaninda uzman bir firma oldugunu vurgulayan Baskan Altepe, "Bugün yaptigimiz sözlesmeyle yer teslimini yaptik. Kurban Bayrami'nin hemen ardindan çalismalar baslayacak. Sözlesmeye göre isin süresi 6 ay. Ancak bir mart ayi içinde çalismalarin tamamlanmasini hedefliyoruz. Cumhuriyet Caddesi Bursa'nin kalbinden geçen çok önemli bir arter. Çarsi ve Hanlar Bölgesi'nin UNESCO Dünya Mirasi Listesi'ne girmesi yönündeki çalismalarimiz sürürken, nostaljik tramvay da bölgeye gece gündüz bir canlilik katacak. Halkimiz Tatarlik Köprüsü ile Zafer Meydani arasinda tramvayla ulasimin keyfini yasayacak. Bu arada Kayhan Meydani ile ilgili çalismalarimiz da hizla sürüyor. Devlet Bakanimiz Faruk Çelik, Tekel binasinda 10 gün içinde yikimlara baslayabilecegimizi söyledi. Bölgeye hem güzel bir meydan hem de tramvayla önemli bir kent aksesuari kazandirmis olacagiz" dedi.
 
Deneyimlerimizi Bursa'ya aktaracagiz
Istanbul yaptiklari Kadiköy Moda tramvay hattinin Cumhuriyet Caddesi'ne uygulanacak proje ile benzerlikler gösterdigini dile getiren Y.P Insaat firmasi yetkilisi Cengiz Atalar da, Istanbul'daki deneyimlerini Bursa'ya aktaracaklarini söyledi. Atalar, projeyi sözlesme tarihinden önce bitirmeyi amaçladiklarini da sözlerine ekledi.
Bursa'ya nostaljik tramvay hattini kazandiracak olan projeyle ilgili sözlesme Baskan Altepe ile firma yetkilisi Cengiz Atalar arasinda imzalandi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler