Yeni vagonlar geliyor


BURSA'NIN HAFIF RAYLI SISTEMINDE ÇALISACAK YENI VAGONLARIN ILKININ ÜRETIMI TAMAMLANDI.

100BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, YESIL BURSA'NIN YESIL VAGONLARININ YILBASINDAN ITIBAREN GELMEYE BASLAYACAGINI VE TÜM VAGONLARIN BIR YIL IÇINDE SISTEME ENTEGRE OLACAGINI SÖYLEDI.

MEVCUT VAGONLARA KLIMA TAKILMASIYLA, BIR YIL IÇINDE BURSALILARIN DAHA KONFORLU YOLCULUGUN KEYFINI YASAYACAGINI BELIRTEN BASKAN ALTEPE, "BURSA VE BURSALILAR HER SEYIN EN IYISINE LAYIK. BURSALILAR IÇIN NE YAPSAK AZ" DEDI.


BERLIN-
Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, yesil Bursa'nin yesil vagonlarinin yilbasindan itibaren gelmeye baslayacagini, 30'unun bir yil içinde sisteme entegre edilecegini belirterek, "Yeni vagonlar ve mevcut vagonlara da klima takilmasiyla Bursalilar bir yil içinde konforlu ulasimin keyfini yasayacaklar" dedi.

Baskan Altepe, Bursa'nin hafif rayli sisteminde çalisacak yeni vagonlarinin üretildigi Bombardier'in Almanya'daki fabrikasinda incelemelerde bulundu. Bursa Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avsar, Baskan Danismanlari Taha Aydin ve Levent Fidansoy'la üretimi tamamlanan ilk yeni vagonunu kontrol eden Baskan Altepe, Bombardier Genel Müdürü Veickhoff Bord'tan diger vagonlarin da üretim asamasi hakkinda bilgi aldi.

30 yeni vagonun teslimati basliyor
Baskan Altepe, Bursa'nin hafif rayli sistemindeki yolculugu daha konforlu hale getirecek yeni vagonlarin ilkinin yilbasinda, digerlerinin de bir yil içinde sisteme entegre olacagini söyledi. Bütçenin 3'te 2'sinin ulasim yatirimlarina ayrildigini, bu orandaki en büyük payi da hafif rayli sistemin aldigini hatirlatan Baskan Altepe, "Görükle etabinin test sürüsleri, Emek hattinin insaati, Kestel hattinin projelendirme çalismalari devam ediyor. Bir yandan hatti yayginlastirirken, diger yandan yetersiz olan vagon sayisinin artirilmasi için çalismalarimiz sürüyor. 30 yeni vagonun üretimi tamamlanma asamasina geldi. Üretimi tamamlanan ilk vagon elektronik test kontrollerinin tamamlanmasinin ardindan yilbasinda teslim edilecek. Digerlerinin de bir yil içinde teslim edilmesiyle 48 olan araç sayimiz 78'e yükselecek" dedi.

Yesil vagonlar yesil Bursa'ya yakisacak
Yeni vagonlarin yesil Bursa'ya yakisir yesil rengi ile de farkliligini gösterecegini ifade eden Baskan Altepe, mevcut vagonlara da klima takilmasiyla bir yil içinde hafif rayli sistem daha da konforlu olacak. Bursalilar için ne yapsak azdir. Hayirli olsun" diye konustu.

Vagonlar son teknoloji ile üretildi
Bombardier Genel Müdürü Veickhoff Bord da, Bursa'nin rayli sistem konusuna önem veren bir baskana sahip olmasinin büyük bir avantaj oldugunu söyledi. Yeni vagonlarin en son teknoloji ile üretildiginin altini çizen Bord, konforunun yani sira güven konusunda da yeni vagonlarinin farkliligini vurguladi. Ilk kez Bursa araçlari için Baskan Altepe'nin istegi ile farkli bir renkte üretim yaptiklarini anlatan Bord, "Rengin farkliligini ve güzelligini diger müsterilerimizin de bu rengi istemeleri ile daha da iyi anladik. Araçlarimizi en kisa sürede teslim ederek, Bursa'nin daha konforlu bir yolculukla tanismasini istiyoruz. Böyle bir projede yer almanin gururunu yasiyoruz" dedi.

Baskan Altepe, Innotrans'ta son teknolojileri inceledi
Baskan Altepe, ayrica Bombardier Grup Müdürü Dirk Wunderlich, Bursa Proje Müdürü Dirk Brade ve Bombardier Türkiye Temsilcisi Engin Durmus'la birlikte Messe Berlin'de düzenlenen dünyanin en büyük Uluslararasi Demiryolu Teknolojileri Sistemleri ve Araçlari Fuari, Innotrans'u gezdi. Baskan Altepe, fuarda dünyadaki ulasim teknolojileri konusunda bilgi sahibi olduklarini belirterek, yakin zamanda Bursa'da üretilen vagonlarinda sektörde söz sahibi olacagini söyledi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler