Vagonlara klima takılıyor

92BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI MEVCUT HAFIF RAYLI SISTEM ARAÇLARINA KLIMA TAKILMASIYLA ILGILI ÇALISMALARINI HIZLANDIRDI.ARAÇLARA KLIMA TAKABILECEK FIRMALAR BURSA'DA INCELEMELERINI SIKLASTIRIRKEN, BASKAN ALTEPE, NUMUNE KLIMANIN ILK ARACA 2 AY IÇERISINDE MONTE EDILECEGINI KAYDETTI.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, hafif rayli sistemde yasanan klima sikintisinin çözümüne yönelik baslatilan çalismalarin hizla ilerledigini, firmalarin yapacaklari arastirmalarin ardindan, 2 ay içerisinde numune klimanin ilk araca monte edilecegini söyledi.Baskan Altepe, Bursaray Isletme ve Bakim Merkezi'nde, klima takilacak araçlar üzerinde incelemelerde bulunan Italyan Mühendis Eltori Donato'dan, çalismalar hakkinda bilgi aldi.

"Önümüzdeki yaz serin geçecek"
Baskan Altepe, hafif rayli sistemde bu yaz yasanan klima sikintisinin tekrarlanmamasi için ellerine çabuk tuttuklarini belirterek, mevcut vagonlara klima takilmasiyla ilgili çalismalari hemen baslattiklarini söyledi. Yeni gelecek vagonlarda ve kent merkezi hatlari için üretilen vagonlarda zaten klima olduguna dikkati çeken Baskan Altepe, "Mevcut araçlara klima takilmasiyla ilgili olarak Italyan bir firma arastirmalarini hizla sürdürüyor. Araçta bulunan isitma sistemi çikartilarak yerine hem isitan hem soguta bir sistem monte edilecek. Bu montajin sikinti teskil etmeden gerçeklestirilmesi için bir takim incelemeler yapiliyor. 2 ay içerisinde ilk araca numune klimanin takilmasi ve ardindan da yeni sisteme geçmeyi planliyoruz. Bu kis bu isi tamamlamak istiyoruz" diye konustu.

Bakan Altepe'ye, araçlara konuslandirilmasi planlanan yeni sistemle ilgili bilgiler veren Italyan Mühendis Eltori Donato, su anda klima sisteminin araçlara entegrasyonuyla ilgili bir problemin gözlenmedigini kaydetti.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler