Büyükşehir'den havaalanına ulaşım desteği

84BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI ULUSLARARASI YENISEHIR HAVAALANI'NIN DAHA ETKIN KULLANILMASI AMACIYLA LUFTHANSA HAVAYOLLARI'NIN MÜNIH-BURSA ARASINDA 2 AGUSTOS'TA BASLATACAGI TARIFELI SEFERLER IÇIN GEREKLI ULASIM DESTEGINI SAGLAYACAK.

 Bursa Büyüksehir Belediyesi, Lufthansa Havayollari'nin Münih - Bursa arasinda baslatacagi tarifeli seferlerde vatandaslarin Yenisehir Havaalani'na ulasimda bir sorun yasamamalari için otobüs seferlerini baslatiyor. Uçus saatlerine göre planlanan otobüs seferleri ile vatandaslarin Yenisehir Havaalani'na ve Bursa'ya ulasimlarinda herhangi bir sorun yasanmayacak.

Bursa Büyüksehir Belediyesi bir taraftan kent içi ulasim agini genisletecek projeleri bir bir hayata geçirirken, diger taraftan da Bursa'nin diger kentler ve Avrupa ile baglantisini saglayacak hava ulasimina da destek veriyor. Bursa ile Münih arasinda tarifeli uçak seferlerini 1 Agustos'ta baslatacak olan Lufthansa Havayollari'na da bu anlamda destek saglayan Bursa Büyüksehir Belediyesi, uçus saatlerine göre planlanan otobüs seferlerini 2 Agustos'ta baslatacak.

Yenisehir Havaalani'ndan saat 04.10'da Münih'e hareket edecek olan uçak için Sehirlerarasi Otobüs Terminali'nden saat 01.00'da hareket edecek olan Büyüksehir Belediyesi'ne ait otobüs, Merinos, Yüksek Ihtisas Hastanesi ve Kestel duraklarindan alacagi yolcularla havaalanina ulasacak.
 
Her hafta Sali, Persembe ve Pazar günleri karsilikli olarak yapilacak seferlerde Münih'ten 21.45'te havalanacak olan uçak, saat 01.15'te ise Yenisehir Havaalani'nda olacak. Bu saatte havaalaninda hazir bekleyecek olan Büyüksehir Belediyesi'ne ait otobüs, ayni güzergahi takip ederek vatandaslari Bursa'ya ulastiracak.
Lufthansa Havayollari'nin 2 Agustos'ta baslatacagi seferlerle Bursa'nin Avrupa'nin diger kentlerine baglantisi da saglanmis olacak.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler