BURULAŞ en büyük 500 şirket arasında

83BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI'NIN ULASIM SIRKETI BURULAS, FORTUNE TÜRKIYE'NIN EN BÜYÜK 500 SIRKETI LISTESINDE 302. SIRADA YERINI ALDI.

 BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS, Fortune Türkiye'nin 2009 yili en büyük 500 sirketi listesinde, 302. sirada yer aldi.

 Büyüksehir Belediyesi'nin Bursa'yi daha yasanabilir bir marka kent haline getirme hedefine bir destek de Fortune Türkiye Dergisi'nden geldi. BURULAS, dört yildir yer buldugu Fortune Türkiye Dergisi'nin 2009 yili verilerine göre hazirladigi en büyük 500 sirket listesinde, 2008 yilina oranla 27 sira yükselerek 302. sirada yerini aldi.
BURULAS, verimlilikte ise net satislarin öz kaynak oranina göre 34. siradan 17. siraya, aktif devir hizi siralamasinda da 46'dan 33. siraya yükselerek, en verimli ilk 50 sirket arasinda kamu sirketlerinin de bulunabilecegini gösterdi. Listeye göre birçok özel sirketi geride birakan BURULAS, listeye giren 29 Bursa firmasi arasinda da 16. sirada yer bulan tek kamu sirketi oldu.
 
"Hiçbir kurus gereksiz harcanmiyor"

Türkiye'de krizin etkilerinin görülmeye basladigi 2008 yilinin son çeyregi ile 2009 yilinin ilk yarisinda, istihdamini azaltip maliyetlerini düsürerek karlarini rekor seviyeye yükselten bazi firmalarin aksine BURULAS, Bursa Sehirlerarasi Otobüs Terminali'ni de bünyesine katarak kaliteli hizmet agini genisletti.

BURULAS Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, konuyla ilgili yaptigi açiklamada, "BURULAS dört yildir Fortune Dergisi'nin en büyük 500 sirket siralamasinda yer aliyor. Siralamada her yil yükselen basari grafigimizle, bir kamu sirketinin de özel sirketlerle ayni listede yer alabilecegini gösteriyoruz. Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe'nin Bursa'yi tanitma ve marka kent yapma çalismalarina, biz de örnek bir kamu sirketi olarak destek saglamaya çalisiyoruz" diye konustu.
BURULAS'in verimliliginin yurtdisi ve yurtiçinde örnek alindigini söyleyen Kaya, "Sirketimizin basarisi vatandasin hiçbir kurusunun gereksiz yere harcanmadigini gözler önüne seriyor. Basari bir ekip isidir. Türkiye'nin dev sirketlerinin bulundugu bir listede her yil yükselerek yer almak hem Bursa, hem Büyüksehir Belediyesi hem de BURULAS adina gurur verici" dedi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler