BURSARAY Kestel'e uzanacak

79BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, KENT IÇI ULASIMI RAHATLATAN HAFIF RAYLI SISTEMI KESTEL'E KADAR UZATMAK IÇIN ÇALISMALARIN SÜRDÜGÜNÜ BELIRTTI.
BASKAN ALTEPE, "BIZIM TEK AMACIMIZ BURSA'YA GÜZEL HIZMETLER KAZANDIRMAK" DEDI.

 BURSA - Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, ilçelerde yapilan çalismalarin kente katki saglayacagini ve Kestel'in de bu anlamda hak ettigi degeri kazanacagini söyledi.
 
Kestel Belediye Baskani Yener Acar ile Kestel Is Adamlari Dernegi (KESIAD) Baskani Mustafa Ülker ve üyeler Sinan Özok, Aslan Tokdemir, Cem Hisimcil ve Ismail Berber, Baskan Altepe'yi Tarihi Belediye Binasi'nda ziyaret etti.
Büyüksehir Belediyesi'nin sadece ana arterlerde degil ilçelerde de önemli çalismalar yaptigina dikkat çeken Baskan Altepe, Kestel'de belediyeler ve sanayicilerin bir araya geldiginde ilçede çok iyi isler ortaya çikarilacagina inandigini söyledi.
 
Kestel hattinin çalismalari 6 ay içinde baslayacak
Bursa'daki hafif rayli sistemi Kestel'e kadar uzatmak için çalismalarin sürdügünü belirten Baskan Altepe, "Bizim tek amacimiz Bursa'ya güzel hizmetler kazandirmak. Bursa'nin degerlerini öne çikaracak çalismalar yapiyoruz. Kestel'de de çalismalariz sürüyor. BursaRay'i Kestel'e uzatmayi ve ilçede yasayan vatandaslarimizin da modern ulasimdan yararlanmasini istiyoruz. Kestel hattinin projesi bitti, insaat çalismalarina 6 ay içinde baslayip, 1,5 yil içinde de tamamlamayi hedefliyoruz" diye konustu.

Bu dönem Bursa'da ulasima ivme katacak projelerin hazirlandigini ve kentin muhtelif noktalarinda çok sayida yol açilacagini kaydeden Baskan Altepe, önceki gün ulasima açilan Mimar Sinan Bulvari'nin da Otosansit'ten kentin dogusuna kadar devam etmesini amaçladiklarini söyledi.

Kestel Belediye Baskani Yener Acar ile KESIAD Baskani Mustafa Ülker de Kestel'de isadamlarinin faaliyetlerinden bahsederek, ilçenin beklentileri konusunda Baskan Altepe ile fikir alisverisinde bulundu.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler