Büyükşehir, Terminalden yılda 15 milyon TL kazanıyor

90BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, SEHIRLERARASI OTOBÜS TERMINALINI ISLETEN BURULAS'IN BÜYÜK ZARAR ETTIGI YÖNÜNDEKI IDDIALARIN GERÇEGI YANSITMADIGINI SÖYLEDI.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Burulas'in sehirlerarasi otobüs terminali isletmesinden zarar ettigi yönündeki iddialarin gerçegi yansitmadigini söyledi. Daha önce Büyüksehir kasasina terminalden yillik 6 milyon TL girdigini ifade eden Baskan Altepe, bu rakamin 15 milyon TL'ye çiktigini vurguladi.

Bursa Otobüs Yazihanecileri Kooperatifi (BOY-KOOP) ile Büyüksehir Belediyesi arasindaki 10 yillik yap-islet-devret sözlesmesinin sona ermesinin ardindan geçtigimiz yil terminalin isletilmesiyle ilgili yapilan ihaleyi, 1 milyon 200 bin TL+KDV bedelle Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi Burulas almisti. Büyüksehir Belediyesi kalitesini terminalin her kösesinde hissettirmeyi amaçlayan Burulas, geçen bir yillik süre içinde otopark düzenlemesinde oturma gruplarinin yenilenmesine bir çok alanda çalismalari hayata geçirdi.

Gelir 15 milyon TL'ye çikti
Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Terminal isletmesinden geçen 1 yillik sürenin sonuna yaklasilirken, 24 Agustos'ta yapilacak ihale öncesi Burulas'in Terminal isletmesinden büyük zarar ettigi yönündeki iddialarin gerçegi yansitmadigini söyledi. Öncelikle ihale bedelinde herhangi bir indirimin söz konusu olmadigini dile getiren Baskan Altepe, geçtigimiz yil oldugu gibi bu yil da ihale bedelinin aylik 1 milyon TL+ KDV oldugunu açikladi. Büyüksehir Belediyesi'nin kasasina daha önce terminalden aylik 500 bin TL +KDV girdigini dile getiren Baskan Altepe, Burulas sayesinde Büyüksehir kasasina aylik 1 milyon 200 bin TL+KDV girdigini vurguladi. Baskan Altepe, "Daha önce yilda 6 milyon TL olan Büyüksehir'in terminal gelirleri Burulas sayesinde 15 milyon TL'ye çikti. Terminalden, sebze halinin 3 kati daha fazla gelir sagliyoruz. Ulastirma Bakanligi'nin kapi gelirlerini yüzde 30 düsürmesine ragmen bu gelirler saglandi. Terminal isletmeciligi hem ekonomik olarak hem de prestij açisindan önemli. " dedi.

Vatandaslarin terminalle ilgili sikayetlerinin en aza indigini dile getiren Baskan Altepe, 24 Agustos'ta yapilacak ihale bedelinde herhangi bir indirim olmadigini aylik kira bedelinin 1 milyon TL+KDV olarak ihaleye çikilacagini da sözlerine ekledi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler