Raylı sistem ağı ikiye katlanıyor

75BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI BUGÜNE KADAR YAPILAN 22 KILOMETRELIK RAYLI SISTEM AGINA, TRAMVAY HATLARIYLA BIRLIKTE 24,5 KILOMETRE DAHA EKLEMEYI PLANLIYOR.
BASKAN ALTEPE, GÖRÜKLE KAMPÜSÜNDE DEVAM EDEN RAYLI SISTEM INSAATINI YERINDE INCELEDI VE ALTINSEHIR, ERTUGRUL ILE ÖZLÜCE ISTASYONLARINDA 2 AY IÇINDE DENEME SEFERLERININ BASLAYACAGINI SÖYLEDI.

BURSA - Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, bugüne kadar 22 kilometrelik rayli sistem gerçeklestigini hatirlatarak, sehir içi tramvay hatlari ile birlikte bu dönem toplam 24,5 kilometrelik yeni hatti sisteme dahil etmeyi planladiklarini söyledi.
 
Baskan Altepe, Bursaray Görükle hatti insaati kapsaminda Görükle Kampüsü'nde devam eden çalismalari yerinde inceledi. Rayli sistem çalismalarinin en önemli ulasim yatirimi oldugunu dile getiren Baskan Altepe, Görükle hattinin ilk 3 duragi olan Altinsehir, Ertugrul ve Özlüce istasyonlarinda deneme seferlerinin iki ay içinde baslayacagini söyledi. Kampüs içinden geçen hatta da çalismalarin hizla sürdügünü kaydeden Baskan Altepe, yilsonu gibi çalismalarin bitmesini ve 2011'in ilk aylarinda da hattin tamamen sisteme entegre olmasini planladiklarini açikladi. Baskan Altepe, Görükle hattinin devreye girmesiyle ögrencilerin yani sira her gün Tip Fakültesi Hastanesi'ne giden binlerce hastanin kesintisiz ve konforlu ulasim imkanina kavusacaginin altini çizdi.
 
Bir dönemde 24,5 kilometrelik hat
Ihalesi geçen dönem yapilmasina ragmen Görükle hattinda yapilan akilci düzenlemelerle saglanan yüzde 36'lik tasarrufla insaatina baslanan Emek hattindaki çalismalarin da hizla sürdügünü dile getiren Baskan Altepe, Emek kavsaginin temelinin atilmasiyla bu hat üzerinde de bir sorun kalmadigini belirtti.
Önümüzdeki yilin ortalarinda Emek hattinin da sisteme dahil edilecegini kaydeden Baskan Altepe, Kestel hatti ile ilgili projelerin de hazirlandigini ve gerekli onaylarin alindigini belirtti. Bu hattaki çalismalara baslamak için kaynak arayisinin sürdügünü ifade eden Baskan Altepe, "Kestel hattiyla birlikte bir dönemde 17 kilometrelik hatti devreye sokmus olacagiz. Bunun yaninda Cumhuriyet Caddesi ve Heykel-Garaj hattinda tramvay seferlerinin baslamasiyla, bugüne kadar yapilan 22 kilometrelik rayli sistem hattina toplam 24,5 kilometre daha ilave etmis olacagiz. Bu çalismalarin hayata geçmesiyle ulasim projelerimizle bu döneme damgamizi vurmus oyacagiz" diye konustu.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler