Kayıp eşyalar yardıma dönüşüyor


73BURSARAY VAGORLARINDA VATANDASLAR TARAFINDAN UNUTULAN ESYALAR, YASAL SÜRE DOLANA KADAR SAHIPLERI TARAFINDAN ALINMAYINCA YILDIRIM BELEDIYESI BÜNYESINDEKI SEVGI MARKET'E AKTARILARAK DAR GELIRLI VATANDASLARA DAGITILACAK.

YILDIRIM BELEDIYE BASKANI ÖZGEN KESKIN; "BU MARKETTE PARA DEGIL SEVGI GEÇER. VATANDASIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEGIZ" DEDI.

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS, ulasim hizmetlerinin yaninda önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atti. BursaRay vagonlarinda vatandaslar tarafindan unutulan esyalar, yasal süre boyunca sahipleri tarafindan alinmayinca, dar gelirli vatandaslara ulastirilmak üzere Yildirim Belediyesi bünyesindeki Sevgi Market'e teslim edildi.

Bursa'da konforlu ulasim imkani sunan BURULAS, Yildirim Belediyesi ile yaptigi isbirligi geregi vagonlarda unutulan esyalari yasal sürenin dolmasinin ardindan Sevgi Market'e teslim edecek. Agirlikli olarak kirtasiye ve giysiden olusan kayip esyalarin ilk bölümü geçtigimiz gün Sevgi Market'e teslim edildi.
 
"Sosyal projeleri çok önemsiyoruz"
Kayip esyalarin teslimiyle ilgili tutanak, Yildirim Belediyesi Sosyal Yardim Isleri Müdürü Orhan Özel ile BursaRay Isletme Müdürü Bülent Atak arasinda imzalandi. Esyalari teslim eden BURULAS Pazarlama ve Halkla Iliskiler Koordinatörü Cansel Oruç, Pazarlama ve Halkla Iliskiler Uzmani Fatma Ayçiçek ve BursaRay Kayip Esya Bürosu Sorumlusu Havva Dudu Çetin, Sevgi Market'i gezerek projenin kapsami hakkinda detayli bilgi aldi.
BursaRay Isletme Müdürü Bülent Atak, BURULAS olarak sosyal projeleri önemsediklerini belirterek, "Sadece 'ben' mantigi ile hareket etmemek gerekiyor. Herkesin çevresine karsi sorumluluklari var. Biz de BURULAS olarak üzerimize düsen sorumluluklari yerine getirmeye çalisiyoruz. Sevgi Market ile isbirligi yapmaktan dolayi mutluyuz" dedi.
 
Keskin: "Burada para degil sevgi geçer"
Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin arttirilmasi gerektigine dikkat çeken Yildirim Belediye Baskani Özgen Keskin ise, "Türkiye'de bir ilki gerçeklestirerek 2005 yilinda Yildirim Belediyesi bünyesinde kurulan Sevgi Market'te, vatandaslarimizin her türlü ihtiyacina cevap vermeye çalisiyoruz. Burada para degil sevgi geçer. Her zaman vatandasimizin yaninda olacagiz" diye konustu.

Baskan Keskin, Yildirim için önemli bir sosyal proje olan Sevgi Market'e desteklerinden dolayi Büyüksehir Belediyesi'ne tesekkür etti.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler