Yenişehir Havaalanı'na otobüs seferleri başladı

71BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, ULASIM HIZMETLERINE BIR YENISINI DAHA EKLIYOR.
BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, ANADOLU JET'IN YENISEHIR HAVAALANI'NDA SEFERLERINE BASLAMASI ÜZERINE YENISEHIR'E ULASACAK YENI OTOBÜSLERIN SEFERLERINI DE 2 NISAN CUMA GÜNÜNDEN ITIBAREN BASLATIYOR.

Bursa Büyüksehir Belediyesi, Anadolu Jet'in seferlerine baslamasi nedeniyle Bursa ile Yenisehir Havaalani arasinda ulasimin saglikli yapilabilmesi için 2 Nisan Cuma tarihinden itibaren otobüs seferlerini baslatiyor.
 
Bursa'da hava ulasiminin gelistirilmesi amaciyla kent merkezindeki Yunuseli Havaalani'ni yeniden hava trafigine açmak için yogun çaba harcayan Büyüksehir Belediyesi, diger taraftar Uluslararasi Yenisehir Havaalani'nin da aktif olarak kullanilmasi amaciyla çalismalarini sürdürüyor. Anadolu Jet'in seferlere baslamasinin ardindan yeniden hareketlilik kazanan Yenisehir Havaalani'na vatandaslarin saglikli bir sekilde ulasmasi amaciyla kent merkezinden havaalanina uçus saatlerine es zamanli olarak otobüs seferleri baslatiliyor.
 
Pazartesi, Çarsamba, Cuma ve Cumartesi günleri saat 13.45'de Sehirlerarasi Otobüs Terminali'nden hareket edecek olan belediye otobüsleri, saat 14.00'da Merinos TEDAS önü duragindan geçerek, Yüksek Ihtisas ve Kestel duraklarindan yolcu alarak havaalanina ulasacak. Dönüs saat 16.00'da ayni güzergah üzerinden yapilarak, hava yoluyla Bursa'ya gelenlerin Sehirlerarasi Otobüs Terminali'ne ulasimi saglanacak.

Uçak seferlerindeki gecikmeye göre otobüslerin kalkis saatlerinde erteleme yapilabilecek. Ücret tarifesi de tek yön BuKart ile 5,5 TL veya 2 adet 3 TL'lik tam bilet karsiligi 6 TL olarak uygulanacak.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler