BURULAŞ belediye şirketlerinin amiral gemisi

70BURULAS'IN GENEL KURULU'NDA KONUSAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKAN DANISMANI MEHMET SEMIH PALA, BURSA TARIHINDE EN BÜYÜK ULASIM YATIRIMLARININ YAPILDIGI BIR DÖNEM YASANDIGINI BELIRTEREK, BURULAS'IN ISE BELEDIYE SIRKETLERI ARASINDA 'AMIRAL GEMI' KONUMUNDA OLDUGUNU SÖYLEDI. 

BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI GENEL SEKRETERI SEYFETTIN AVSAR, HALEN 22,5 KILOMETRE OLAN BURSARAY HATTINI BU DÖNEM 40 KILOMETREYE KADAR ÇIKARMAYI HEDEFLEDIKLERINI VURGULADI. 
 
BURSA- Bursa Büyüksehir Belediyesi sirketlerinden olan Bursa Ulasim - Toplu Tasim Isletmeciligi Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi'nin (BURULAS) Genel Kurulu, Büyüksehir Belediye Baskan Danismani Mehmet Semih Pala'nin divan baskanliginda yapildi. Genel Kurulda konusan Pala, Bursa tarihinde en büyük ulasim yatirimlarinin yapildigi bir dönem yasandigini belirterek, BURULAS'in ise belediye sirketleri arasinda 'amiral gemi' konumunda oldugunu söyledi. 
 
Burulas Egitim Salonu'nda yapilan Genel Kurula, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avsar, BURULAS hissedarlari ve Büyüksehir Belediyesi'ne bagli sirketlerin yöneticileri katildi. Divan Kurulu Baskanligi'na seçilen Büyüksehir Belediyesi Baskan Danismani Mehmet Semih Pala, Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe'nin yeni yönetim anlayisi dogrultusunda tüm belediye sirketlerinin önemli fonksiyonu bulundugunu, BURULAS'in da belediye sirketleri arasinda 'amiral gemi' konumunda oldugunu söyledi. 
 
Tarihe geçecek icraatlar
Rayli sistem aginin genisletmesinden alternatif yollar açilmasina kadar bu dönem ulasim yatirimlarina agirlik verildigini hatirlatan Pala, Bursa tarihinin en büyük ulasim yatirimlarinin bu dönem gerçeklesecegini kaydetti. Ulasimdan toplu tasimaya kadar genis bir yelpazede hizmet veren BURULAS'in rayli sistem isletmeciligini de basariyla sürdürdügünü kaydeden Pala, Baskan Altepe ve Büyüksehir Belediyesi kadrolarinin masa basinda verdigi yogun mücadele sonucu 6,5 kilometrelik Görükle etabinda yüzde 36 tasarruf saglandigini ve bu tasarrufla da Emek hatti insaatinin baslatildigini hatirlatti. Pala, tramvay hatlari ile vagon üretiminin ise tarihe geçecek icraatlar arasinda yer alacagina degindi. 
 
BURULAS'in geliri hizmete dönüyor
BURULAS'in gelirlerinin yüzde 99'unun Büyüksehir Belediyesi'ne aktarildigini ve bunun hizmet olarak kente döndügünü ifade eden Genel Sekreter Seyfettin Avsar, büyük atilimlar yapan BURULAS'in bir taraftan gelirlerini artirirken, diger taraftan da belediye bütçesine önemli katkilar sagladigini belirtti. Rayli sistem ulasim aginin genisletilmesi yönündeki çalismalarin hizla sürdügüne deginen Avsar, mevcut 22,5 kilometre olan hattin devam eden yatirimlar ve Kestel hattiyla birlikte 40 kilometreye kadar çikarilmasini hedeflediklerini kaydetti. Avsar, BURULAS'in 179 milyon TL olan gelirlerinin ise 250-300 milyon TL'ye ulasmasinin planlandigini da sözlerine ekledi. 
 
Yeni yönetim belirlendi
Toplantida, BURULAS'in 2009 faaliyet raporu ile gelir gider tablolari da ibra edildi. Yeni yönetimin belirlendigi toplantida, Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Genel Sekreter Seyfettin Avsar, Genel Sekreter Yardimcilari Bayram Vardar ve Mustafa Altin ile Baskan Danismanlari Levent Fidansoy ve Taha Aydin, Ali Özdemir, Ali Kaya ve Ersan Bilbey yönetim kurulu üyeligine seçildi.
Aydin Kiliç, Mehmet Kaçar ve Yusuf Polat da yeni dönemde BURULAS'in Denetim Kurulu üyeligine getirildi.
 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler