"Bursa'nın İlkleri" Şehreküstü İstasyonu'nda

68'BURSA ILE GURUR DUYUYORUM' PROJESI KAPSAMINDA TARIHE YÖN VEREN OLAYLARIN GÖZLER ÖNÜNE SUNULDUGU 'BURSA'DAN ILKLER' SERGISI, BURSARAY SEHREKÜSTÜ ISTASYONU'NDA SERGILENIYOR.

BURSA - Büyüksehir Belediyesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odasi'nin (BTSO) isbirliginde hayata geçirilen 'Bursa'yla Gurur Duyuyorum' projesi kapsaminda hazirlanan 'Bursa'dan Ilkler' sergisi, bu hafta da BursaRay Sehreküstü Istasyonu'nda izlenime açildi.
 
Bursa'dan baslayarak Türkiye'ye ve dünyaya yayilan, tarihe mal olmus önemli olaylarin tanitildigi sergi, Bursalilik bilincinin artirilmasi hedefiyle kentin her kösesinde her yastan vatandasla bulusuyor.

Kentteki alisveris merkezlerinde sanatseverlerin begenisine sunulan sergi, BursaRay Sehreküstü Istasyonu'nda vatandaslardan yogun ilgi görüyor. Kimi vatandaslar sergideki konulardan ilk kez haberdar olduklarini belirtirken, kimisi de çocuklarina Bursa'nin tarihi degerlerini anlatiyor.

Gazeteci yazar Dr Murat Kuter'in 2003 yilinda sunu formatinda baslattigi çalisma, 2007 yilinda dönemin Bursa Valisi Nihat Canpolat tarafindan kitap haline getirildi. Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe'nin Osmangazi Belediye Baskanligi döneminde gelistirilen çalismanin Ingilizce - Türkçe ikinci baskisi da kente kazandirildi.
 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler