Başkan Altepe "Siz olsaydınız ne yapardınız?"

58BASKAN ALTEPE, SANTRAL GARAJ'DAKI MINIBÜSÇÜLERLE ILGILI OLARAK, "MINIBÜSÇÜLER KENDILERINI BIZIM YERIMIZE KOYSUNLAR. SIZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?" DEDI.
 
Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, kent içi ulasimda yillar önce yapilmasi gereken çalismalari bugün yaptiklarini belirterek, Santral Garaj'dan Yalova Yolu istikametini kullanan minibüsçülerin, Gençosman PTT binasi önündeki lupu kullanmalarinin en dogru uygulama oldugunu söyledi.
 
Bursa'nin her konuda örnek bir sehir olmasi için çalistiklarini ve ulasima nefes aldiracak çalismalarinin devam edecegini söyleyen Baskan Altepe, Santral Garaj kavsagindaki trafik sikintisinin önlenmesi için Gençosman PTT binasi önüne yapilan lupun, bölgenin trafik sikintisina karsi en uygulanabilir çözüm oldugunu ifade etti. BURULAS isletme merkezinde yapilan basin toplantisinda minibüsçülerle ilgili soru soran gazetecilere, "Siz olsaniz ne yapardiniz?" diye soran Baskan Altepe, "Minibüsçüler, kendilerini bizim yerimize koysunlar. Onlar baskan olsalardi ne yaparlardi? Bursa, yillardir yapilmasi beklenen uygulamalari bugün yasiyor. Santral Garaj'da oybirligiyle karar alinan, halkin da destekledigi bir uygulama yapiliyor. Biz orada kimsenin hakkini iptal etmedik. Sehrin merkezinde minibüslerin depolanmasi gibi bir durum söz konusu degildir" diye konustu.
 
 Her yil rayli sisteme 200 milyon TL (200 trilyon) pay ayrildigini belirten Baskan Altepe, "Ileride tekerlekli araçlar kaldirilacak. Cumhuriyet ve Atatürk caddeleri de ilerleyen zamanlarda kapatilarak bu caddelerde tramvay kullanilacak. Dünyada 50 - 60 yil önce yapilan uygulamalari, Bursa'da bugün yapiyoruz. Gençosman PTT binasi önündeki lupu kullanan minibüsçüler de bir sey kaybetmeyecek, sadece 20 - 30 metre asagidan dönüs yapacaklar" dedi.

Baskan Altepe, yeni uygulama ile ilgili Bursa kamuoyundan çok olumlu tepkiler aldiklarini sözlerine ekledi


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler