KAYSERAY’dan BURSARAY’a ziyaret

55KAYSERI ULASIM A.S. TARAFINDAN ISLETILEN KAYSERAY RAYLI SISTEMDE GÖREV YAPAN TEKNIK EKIP, BURULAS ZIYARETINDE BURSA'NIN RAYLI SISTEM FAALIYETLERINI ÇOK BEGENDIKLERINI SÖYLEDI. 
 
Bursa Büyüksehir Belediyesi istiraklerinden BURULAS'in rayli sistem çalismalarini yerinde inceleyen Kayserili teknik heyet, Kayseri ulasiminin da Bursa ulasimi gibi saglikli isledigini söyledi.
 
 Kayseri Ulasim A.S. tarafindan isletilen KayseRay rayli sistemin teknik ekibi, BURULAS'in atölyelerini gezerek, BursaRay'in çalismalari hakkinda fikir alisverisinde bulundu. Uzmanlardan hat ve araç bakimi, de-ray ekipmanlari, bandajli tekerlekler, araçtaki titresim ve gürültüler, kurplarda olusan sesler ve çözümlemeler, ondülasyonlarla mücadele metodlari ve maksimo gibi teknik konular hakkinda bilgi alan heyet, Kayseri'deki rayli sistemin yeni olmasindan dolayi Bursa'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirtti. BursaRay'in bakim ve isletiminin Kayseri için önemli oldugunu anlatan heyet, "Bursaray, Hafif Rayli Sistem (HRS) isletmeciliginde örnek gösterilecek bir yapiya sahip. Bu nedenle biz de BursaRay'in teknik çalismalarini yerinde incelemek ve Kayseri'deki faaliyetlerimizde yararlanmak istedik" dedi.
 
BURULAS Genel Müdürü Ali Kaya da BursaRay'in idari yapisi hakkinda bilgilendirdigi heyete, BURULAS BursaRay olarak daima büyümeyi hedeflediklerini belirterek, yatirimlarin kente gözle görülür oranda katma deger sagladigini söyledi.
 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler