BURULAŞ'tan Balkan çıkarması

51BURULAS TEMSILCILERI TIRAN, PRISTINE VE KOSOVA'DAKI ULASIM FAALIYETLERINI YERINDE INCELEDI.
  
Uluslararasi Toplu Tasima Birligi tarafindan (UITP) düzenlenen program çerçevesinde Tiran, Kosova ve Pristine'yi ziyaret eden Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS yöneticileri, Balkanlar'daki ulasim sistemleri hakkinda bilgi topladi.BURULAS Genel Müdürü Dr. Ali Kaya baskanligindaki heyet, Balkanlardaki ilk ziyareti Tiran'a yapti. BURULAS Mali Isler Müdürü Güven Özütemiz, Danisman Mustafa Özfatura ve Otobüs Isletme Müdürü Erdinç Alkan'in da bulundugu heyete Türkiye'nin diger illerinden ve Birlesmis Milletler'den temsilciler de eslik etti.Tiran Belediyesi yetkililerine BURULAS, BursaRay ve Bursa'daki toplu tasim hizmetleri ve otobüslerle ilgili bilgiler veren Bursa heyeti, daha sonra Kosova'da ülkenin Çevre ve Alan Planlama Bakani Mahir Yagcilar ile görüstü. Ziyaretin, ulasim faaliyetlerinin tanitilmasi ve bilgilerin pekistirilmesi açisindan önemli oldugunu vurgulayan Bakan Yagcilar, Türkiye ile Kosova arasindaki iliskilerin gelistirilmesi noktasinda Bursa'dan destek istedi. Yagcilar, kendilerinin de Bursa'ya her türlü destegi vermeye hazir olduklarini dile getirdi.
 
BURULAS Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, Bakan Yagcilar ile Kosova Belediyesi yetkililerine çalismalariyla ilgili bilgiler vererek, "Kentimizin ulasim sisteminin kalitesinin arttirilmasi ile ucuz ve konforlu ulasimin sürdürülebilmesi için sürekli yeni arastirmalar ve incelemeler yapiyoruz" dedi.
Balkanlar çikarmasini Pristine ile noktalayan Bursa heyeti, Pristine Belediyesi'nin toplu tasimacilik rehabilitasyon projesini inceledi, Pristine terminalini ve tren istasyonunu gezdi. Pristine Ticaret Odasi'ni da ziyaret eden heyet, yetkililerle yaptiklari görüsmeler sonunda iki ülke arasindaki isbirligini arttiracak çalismalar yapacaklarini ifade etti.
 
tirantiran1


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler