Büyükşehir ailesi bayramlaştı

46BASKAN ALTEPE: "BIZLERE EMANET OLAN BU KENTI DAHA YASANABILIR BIR HALE GETIRMEK IÇIN ÇALISIYORUZ"

 
BURSA - Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, belediyenin ve bagli sirketlerinin yaklasik 2 bin çalisaninin katildigi bayramlasmada, tüm Bursalilarin bayramini kutladi.
 
BUSKI Tesisleri'ndeki bayramlasmada, Bursa gibi medeniyetlere ev sahipligi yapan bir kente hizmet etmenin bir onur oldugunu ifade eden Baskan Altepe, "Böyle bir onuru layikiyla yerine getirmeye çalisiyoruz" dedi.  Türklerin dünyaya medeniyeti ögretmis bir millet oldugunu, Bursa'nin da birçok medeniyeti barindiran ecdadin emaneti bir kent oldugunu belirten Baskan Altepe, "Bizlere emanet edilen bu kenti daha yasanabilir bir hale getirmek için çalisiyoruz. Çalismak ibadettir. Bu kentin güzelliklerine güzellik, topluma katki saglamak için çalisiyoruz. Günden güne isler yerel yönetimlere devrediliyor. Artik kentin her kösesinde Büyüksehir Belediyesi'nin izi olacak. Uludag'da bir sey yapilacaksa Büyüksehir Belediyesi yapacak, denizde, ovada bir çalisma olacaksa Büyüksehir Belediyesi tarafindan yapilacak. Bu görevleri yaparken önemli olan birlik ve beraberlik içinde olmaktir" diye konustu.
 
"Kentteki her seyle ilgilenin"

Büyüksehir Belediyesi çalisanlarina çalisma sistemi ilgili tavsiyelerde de bulunan Baskan Altepe, Büyüksehir Belediyesi görevlisinin kentte olup biten her seyle ilgilenmesi gerektigini vurguladi. Sehrin her probleminden, her gereksiniminden Büyüksehir Belediyesi'nin bilgisinin olmasi ve çözümler üretmesi gerektigine isaret eden Baskan Altepe, "Bugün ve ileride emekli oldugumuzda bu kentte onurla dolasabilmek için çok çalisiyoruz. Bursa Büyüksehir Belediyesi'nde çalismanin gururunu da gittigimiz her yerde yasiyoruz. Bursa artik Türkiye'de ve hatta dünyada parmakla gösterilen bir kent oldu. Bunun için Büyüksehir Belediyesi çalisani olarak hiçbir yanlisa müsaade etmeyin. Bursa'nin bir tek delikli kurusunun heba edilmesine izin vermeyin. 5 binin üzerinde insanin çalistigi Büyüksehir Belediyesi'nin nasil birbirine kenetlenerek çalistigini gösterelim" dedi.
  
"Bursa'nin bayragini tüm cografyalarda dalgalandiralim"

Bursa'nin Türkiye'de oldugu gibi Balkanlar ve Avrupa için de önemli bir sehir olduguna dikkati çeken Baskan Altepe, Bursa'nin bayragini tüm cografyalarda dalgalandirmak için gereken tüm çabayi sarf edeceklerini söyledi. Ecdadin medeniyetleri kurmak ve gelecege tasimak için bir gün dahi bos durmadigini ifade eden Baskan Altepe, "Biz de hiç zaman kaybetmeden Bursa'yi gelecege hazirlamak çalisiyoruz" seklinde konustu.  Baskan Altepe, bayramlarin kültürümüzün en önemli özelliklerinden biri oldugunu ifade ederken, dünyada 1,5 milyar insanin bayramlari kutladigini ancak en güzelinin ise Türkiye'de kutlandigini kaydederek, tüm Büyüksehir Belediyesi çalisanlarinin ve Bursalilarin Kurban Bayramini kutladi.
Konusmasinin ardindan, Baskan Altepe, bürokratlari ve teknokratlariyla birlikte Büyüksehir Belediyesi, üst düzey yöneticileri ve çalisanlariyla tek tek bayramlasti.  


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler