Kardeş şehir Muş'a destek

44BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, KARDES SEHIR MUS'UN YEREL YÖNETIM EKSIKLIGINI GIDEREREK, DOGU ANADOLUYA DOSTLUK KAPISI AÇTI.
MUS BELEDIYE BASKANVEKILI BASRI AVCI: "RECEP BASKANIMIZ MUS'UN AGABEYI"
 
 
BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi, yerel yönetimler arasinda dayanismayi hedefleyen çalismalari kapsaminda isadamlarinin da katkilariyla Mus Belediyesi'ne otobüs hediye etti, park yapimi konusunda destek sözü verdi.
 
Bursa Büyüksehir Belediyesi, sosyal sorumluluk içeren çalismalarina yenisini ekleyerek, Kurban Bayrami öncesi Mus'un en önemli ihtiyaçlarindan toplu tasima hizmetlerine destek olacak otobüslerin devir teslimi gerçeklestirildi. BURULAS Isletme Merkezi'nde yapilan töreninde, yerel yönetimlerin dostlugu hedef alan örnek çalismalariyla bati ile doguyu birlestirdigini söyleyen Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, "Dogu Anadolu Bölgesi'ndeki kardes sehrimiz Mus'un da daha yasanabilir bir hale gelmesi için Bursa Büyüksehir Belediyesi olarak üzerimize düseni yapacagiz. Biz kültürel yakinligimiz olan tüm kentlere, dogu bati demeden ulasacagiz" dedi.
 
Sözde degil özde hizmetmus1
Kardeslik iliskilerinin ziyaretlerle sinirli olup, sözde kalmamasi gerektigini vurgulayan Baskan Altepe, "Anadolu'ya güzel bir adim atiyoruz. Mus Belediyesi, Bursa için Dogu Anadolu'da yeni bir kapi. Mus'un bulundugu bölge, Türklerin de Anadolu'ya giris kapisi. O bölgelerin de gerek ekonomik gereksi kültürel ve tarihi açidan canlanmasi için gerekenleri is adamlarimizla birlikte yapacagiz. Bizde isadamlarimizin destekleriyle Mus'a yaptigimiz katkilarla Dogu Anadolu'ya dostluk kapisi açtik" diye konustu.
 
"Dogu ile bati birlesiyor"
Mus ile baslayan çalismalarin Mardin ve Ardahan bölgelerine de tasinacagini kaydeden Baskan Altepe, "Biz küçük adimlar atarsak, bunlar o bölgelerde büyük adimlara dönecektir. Dogu Anadolu ve Bati Anadolu birlesiyor. Biz bir bütünüz, bunu herkese gösterecegiz" seklinde konustu. Baskan Altepe, daha sonra Bursa'dan Mus'a moral götürecek otobüslerin anahtarlarini Mus Belediyesi Baskanvekili Basri Avci'ya teslim etti.
 
"Baskan Altepe, Muslularin Agabeyi"mus
Mus'ta teknik kadrolarin ve maddi imkanlarin yetersiz oldugunu belirten Mus Belediyesi Baskanvekili Basri Avci da "Elimizdeki kisitli imkanlarla Mus'u daha iyiye tasimaya çalisiyoruz. Bu noktada bize destek olarak, sehrimize 4 hatta kullanilacak 4 otobüs hediye eden, 'Muslularin Agabeyi' Baskanimiz Recep Altepe'ye tesekkür ediyoruz" dedi. Baskan Altepe, anahtar tesliminin ardindan katkilarindan dolayi Bursa Il Genel Meclis Üyesi Giyasettin Bingöl ile otobüslerin bakimini yapan Çagin Karoser Sanayi Sahibi Mustafa Berber'e tesekkür plaketi takdim etti. Törenin sonunda otobüsler, alkislar arasinda Mus'a dogru yola çikti.
AK Parti Il Baskani Nagip Vardar ile Gürsu Belediye Baskani Orhan Özcü, Bursa Kent Konseyi Baskani Mehmet Semih Pala, Mus Belediyesi Meclis üyeleri Muzaffer Sonduk ve Muhterem Bozkurt ile Mus Belediyesi bürokratlari Alaattin Alan ve Cemalettin Sevis de törende hazir bulundu.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler