BURULAŞ'ta dezenfekte çalışmaları başlatıldı

43Son günlerin kabusu haline gelen domuz gribine karsi önlem alan BURULAS, isletme bünyesinde bulunan 48 adet vagon ve 160 adet sari otobüsün dezenfekte çalismalarini baslatti.
 
Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin istiraklerinden, Bursa Ulasim-Toplu Tasim Isletmeciligi San. ve Tic. A.S. (BURULAS), kis aylarinin gelmesi ile birlikte artan domuz gribi vakalarina önlem almak amaciyla 48 adet vagon ve 160 adet otobüs olmak üzere isletilen tüm toplu tasim araçlarinin dezenfekte edilmesi için çalisma baslatti. Grip vakalari artmaya basladiktan sonra düzenli olarak yapilan temizlik çalismalarini hizlandiran BURULAS, artik Saglik Bakanligi'nin önerdigi antibakteriyel ürünler ile ilaçlama yapiyor. Özellikle halkin yogun olarak kullandigi Bursaray vagonlarinda ve toplam 170 otobüste halkin en çok temas halinde oldugu kapi, kapi kolu, koltuk alanlari, cam, PVC gibi alalarin ilaçlanma islemi devam ediyor.
BURULAS Isletme Müdürü Bülent Atak ve Otobüs Müdürü Erdinç Alkan, belli araliklarla devam edecek olan temizlik çalismalarini yerinde inceliyor.
 
BURULAS Murahhas Azasi Dr. Ali Kaya, "Otobüs ve trenlerde düzenli olarak temizlik çalismalari yapilmaktadir. Ancak son günlerde tehlikeli boyutlara varan domuz gribi salgini ile birlikte temizlik çalismalari daha da siklastirilmis ve Saglik Bakanligi'nin tavsiyeleri dogrultusunda dezenfektan özelligi olan malzemeler kullanilmaya baslanmistir. Aldigimiz bu önlemler karsisinda halkimizin rahat yolculuk etmeleri saglanmistir" dedi.
 
dezenfektedezenfekte1


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler