BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BURULAŞ’A 25 YENİ OTOBÜS

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yeni Eğitim-Öğretim Dönemi Öncesi Bursa Kent İçi Hatlarında Kullanılmak Üzere 25 Yeni Otobüs Alındı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Burulaş kent içi toplu taşımadaki talebi daha etkin karşılamak için kapasite artırma çalışmalarına yeni bir adım daha attı. BursaRay’da yolcu kapasitesini %60 artıracak ve bekleme süresini düşürecek olan Sinyalizasyon –  Optimizasyon çalışmalarından sonra kent içi toplu taşımada okulların açılmasından önce alçak tabanlı, klimalı ve engelli donanımlı 25 yeni otobüs Burulaş filosuna eklendi. Yeni otobüs yatırımı ile nüfusu milyonları aşan Bursa’da günde ortalama 340 bin yolcunun taşındığı ve yoğunluğun fazla olduğu otobüs hatlarında, Bursa Şehir Hastanesi hatlarında ve yeni eğitim döneminde oluşacak yoğunluğun azalması ve seyahat konforunun artması hedefleniyor.

Filomuz Büyüyor

Yeni araçlar Bursa kent içinde kullanılmak üzere Burulaş renkleri ile boyanan 25 adet 12 metrelik BMC marka otobüs yapılan bir törenle Burulaş filosuna katıldı. Bu iyileştirmeyle birlikte 399 araçlık Burulaş filosu 424 araca yükseldi. Yeni otobüsler aynı zamanda istihdama da katkı sağladı, iyileştirmeyle beraber 50 yeni şoför Burulaş kadrosuna katıldı.


Yayınlanma Tarihi : 6.9.2019
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler