BursaRay’da ulaşım rayında

BursaRay’da ulaşım rayında

BURSA  Ankara Yolu’nda seyir halindeki bir aracın raylı sistem hattı duvarına çarpması sonucu, BursaRay Kestel seferinde yaşanan duraksama hiçbir yolcu mağdur edilmeden giderildi.

19.03.2019 tarihinde saat 12.32’de Şirinevler BursaRay İstasyonu’na 30 metre kala, karayolunda ilerleyen bir aracın, raylı sistem hattının koruma tellerine çarpması sonucu tellerin tren hattına doğru eğildiği, sefer halinde olan trenin Şirinevler BursaRay İstasyonu  girişine 30 metre kala rayların üzerinde telfenslerin fark edilmesi üzerine tehlike freni ile durduğu belirtildi.

Acil olarak hattı işletime açmak için teknik çalışmaların başlatıldığı ve olay nedeniyle tren seferlerinin 12.32 ile 13.40 saatleri arasında Arabayatağı, Kestel arasında aktarmalı yapıldığı,  takviye amaçlı ek otobüs seferlerinin sisteme dahil edilerek yolcuların seyahatlerinde hiçbir aksama yaşanmadı.

Olay, yolcular mağdur edilmeden çözülürken, raylı sistem hattında seferler, yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından, saat 13.40’da normal seyrine döndü.


Yayınlanma Tarihi : 20.3.2019
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler