BURSA’DA ŞEHİR HATLARI DÖNEMİ

 29 MAYIS 2015

 

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA ŞEHİR HATLARI DÖNEMİ

 

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin İznik Gölü’nde yolcu taşımak üzere satın aldığı yolcu gemisi, Gemlik’e demirledi. Geminin yapılan son kontrollerin ardından İznik Gölü’ne nakledileceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İznik ile Orhangazi arasında gerçekleştirilecek yolcu taşımacılığıyla, Bursa’da bir anlamda şehir hatları taşımacılığı yapacağız. Yıllardır hemşerilerimizin konuştuğu fakat faaliyete geçirilemeyen bir hizmet daha, böylelikle hayat bulmuş oluyor” dedi.

Başkan Altepe, Gemlik Limanı’na demirleyen yolcu gemisinde incelemelerde bulundu. Seçimlerde verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Altepe, İznik’le Orhangazi arasında gölden taşımacılık yapacak, ulaşıma katkı sağlayacak yolcu gemisini Bursa’ya getirmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Göl, sahilleriyle canlanacak

Bütünşehir uygulamasıyla birlikte 17 ilçenin tamamında her alanda faaliyet gösterdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, kent merkezindeki imkanların ilçelerde de olması, buralarda ticaretin, tarımın, turizmin gelişmesi, her alanda üretimin artırılması konusunda çalıştıklarını hatırlattı. Bu kapsamda sahillerin canlandırılmasının ayrı öneminin bulunduğunu, İznik Gölü’nün hem sahil anlamında hem de bağlı bulunduğu ilçenin tarihi ve turistik özellikleri bakımından bir adım öne çıktığını belirten Başkan Altepe, “İznik Gölü’nün tam anlamıyla yaşanabilir hale getirilmesi konusundaki çalışmaları bütünlük halinde sürdürüyoruz. İznik ve Orhangazi sahillerini sil baştan düzenliyoruz. Atıkların göle bırakılmaması için arıtma tesisleri kuruyoruz. Küçük bölgelerde paket arıtma sistemleriyle kirliliğin önüne geçmeye çalışıyoruz. İnşallah Keramet Kaplıcaları’nı da değerlendireceğiz. Buradaki çalışmalar çerçevesinde ortaya çıkartılan 1500 yıllık kilise de su altı müzesi haline getirilecek. İnşallah yapacağımız çalışmalarla birlikte İznik Gölü ve çevresi, pırıl pırıl bir hal alacak” diye konuştu.

Yılların hayali…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Gölü’nün canlandırılmasındaki en önemli etkenlerden birisinin de gölde yapılacak yolcu taşımacılığı olduğunu kaydetti. Konunun yıllarca konuşulduğunu fakat faaliyete geçirilemediğini, şimdi bu hayalin gerçek olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Büyükşehir’le birlikte hayaller de birer birer gerçek oluyor. Bu kapsamda gemimiz de geldi. Hazırlıklar yapılıyor. İnşallah Gemlik’ten İznik’e aktarılacak. İznik Gölü’nde, bununla turlar yapılacak, geziler düzenlenebilecek. Talep arttıkça gemi sayısını da artıracağız. Hemşerilerimizin beklentilerini karşılamaktan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 


Yayınlanma Tarihi : 1.6.2015
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler