BURULAŞ’TA TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

BURULAŞ’TA TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ 
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLI BURULAŞ’TA ÇALIŞAN 270 KİŞİYİ İLGİLENDİREN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ SONUÇLANDI.
- BURULAŞ İLE DEMİRYOLU İŞÇİLERİ SENDİKASI ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMAYA GÖRE; BURULAŞ’TA ÇALIŞANLARIN MAAŞLARI, BİRİNCİ YILIN İLK 6 AYI İÇİN 190 TL ORANINDA BRÜT ARTIŞ GÖSTERDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURULAŞ’ta çalışan 270 kişiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri sonuçlandı. BURULAŞ ile Demiryolu İşçileri Sendikası arasında imzalanan anlaşmaya göre; BURULAŞ’ta çalışanların maaşları, birinci yılın ilk 6 ayı için 190 TL oranında brüt artış gösterdi.

BURULAŞ ile Demiryolu İşçileri Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmeleri, yaşanan trafiğin ardından uzlaşmayla sonuçlandı. BURULAŞ’ta çalışan 270 işçiyi ilgilendiren görüşmelerin olumlu sonuçlanmasıyla, BURULAŞ yönetim merkezinde imza töreni düzenlendi.

Demiryolu İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Hüseyin Kaya ve aynı sendikanın Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman’ın da katıldığı imza töreninde konuşan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, tarafların rızasıyla imzalanan anlaşmadan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. BURULAŞ’ın bir kamu kurumundan çok özel sektör anlayışıyla çalıştığını vurgulayan Fidansoy, “Bundan sonra herkesin daha fazla performans göstereceğine, Bursa ve ulaşımı için daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

BURULAŞ’a teşekkür 
Demiryolu İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Hüseyin Kaya ise, anlaşmanın tarafların rızasıyla imzalanmış olmasının önemine değindi. Masada tarafların ortak iradesiyle imzalanan en kötü sözleşmenin dahi ortak irade dışında imzalanan en iyi anlaşmadan faydalı olduğunu dile getiren Kaya, BURULAŞ’ın görüşmeler esnasında takınılan olumlu ve yapıcı tavır nedeniyle Genel Müdür Levent Fidansoy’a teşekkür etti. Kaya, “Anlaşmanın gerek BURULAŞ Genel Müdürlüğümüz gerekse sendika üyelerimiz açısından hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Demiryolu İşçileri Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman da, BURULAŞ’la 10 yılda 5 anlaşmaya imza atmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi. 2003 yılından beri 3 genel müdür gördüklerini ve yaptıkları her anlaşmada eskisine nazaran çok daha iyi şartlar edindiklerini belirten Yaman, “Yapılan brüt 190 TL’lik artış az değildir” şeklinde konuştu.

BURULAŞ bünyesinde çalışan personelin yoğun ilgi gösterdiği törende; konuşmaların ardından, toplu sözleşme BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Demiryolu İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Hüseyin Kaya ve sendikanın Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman arasında imzalandı. Toplu sözleşmeyi memnuniyetle karşılayan BURULAŞ personeli, yaş pasta keserek olayı kutladı.

İmzalanan toplu sözleşmeye göre; BURULAŞ personelinin maaşları, birinci yılın ilk 6 ayı için brüt 190 TL artış gösterdi. 1 Mayıs 2014 ile 3 Nisan 2016 tarihleri arasında geçerli olacak anlaşma; birinci yılın ikinci 6 ayı için TÜFE oranında zammı, ikinci yılın birinci 6 ayı için TÜFE oranıyla birlikte 1 puanlık refah payını, ikinci yılın ikinci 6 ayı için de TÜFE oranında zammı öngörüyor. Sözleşmeden 270 personel faydalanıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Yayınlanma Tarihi : 12.6.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler