Büyükada yolcusu kalmasın

Büyükada yolcusu kalmasın

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKADA YOLCUSU KALMASIN
- BURSA DENİZ OTOBÜSLERİ İŞLETMESİ’NİN (BUDO) İSTANBUL’DAN SATIN ALDIĞI HAMDİ KARAHASAN GEMİSİ İLE BAŞLATTIĞI MUDANYA- BÜYÜKADA SEFERLERİNE 2 TURDA 630 KİŞİ KATILIRKEN, YOĞUN TALEP ÜZERİNE SEFERLER CUMARTESİ VE PAZAR OLMAK ÜZERE HAFTADA İKİYE ÇIKARILDI.

BURSA - Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (BUDO) İstanbul’dan satın aldığı Hamdi Karahasan gemisi ile başlattığı Mudanya- Büyükada seferlerine 2 turda 630 kişi katılırken, yoğun talep üzerine seferler Çarşamba - Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada üçe çıkarıldı.

Burulaş’ın İstanbul Şehir Hatları Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den satın aldığı, Hamdi Karahasan yolcu gemisi ile sadece Pazar günleri olmak üzere başlattığı Mudanya – Büyükada seferleri yoğun ilgi gördü. Bugüne kadar iki tur gerçekleştiren turlara 630 kişi katılırken, gelen yoğun talep üzerine turlar Çarşamba - Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada üç güne çıkarıldı.

Artık Çarşamba -  Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek olan turlarda sabah saat 08.30’da Mudanya BUDO iskelesinden kalkacak gemi, Büyükada’ya demirleyecek. Günü Büyükada’da geçirme imkanı bulacak vatandaşlar saat 18.30’da da Büyükada’dan Mudanya’ya dönecek. Mudanya – Büyükada arasında 22 Haziran’a kadar kampanya başlatan Burulaş, bu tarihler arasında gidiş-dönüş ücreti 20 TL olarak belirledi. Ayrıca Hamdi Karahasan gemisi, düğün, toplantı gibi her türlü organizasyon için de kiraya verilebilecek. En az üç saatlik kiralama sistemiyle hizmet verecek olan organizasyonlarda saat ücreti 900 TL olarak belirlenirken, bu hizmetlerde ister körfez turu atılabilecek ister, istenirse bir notaya demir atılabilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESi
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 


Yayınlanma Tarihi : 10.6.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler