BuKART vize işlemleri bir yıla yayıldı

37BUKART VIZE ISLEMLERI BIR YILA YAYILDI

 
Bursa'da ekonomik ve kolay bir toplu ulasim saglayan kisisellestirilmis akilli BuKart'larda gerçeklestirilen vize islemleri, yogunluk yasanmamasi için bütün bir yila yayildi.
 
BURULAS Genel Müdürü Ali Kaya, daha önce belirli tarihlerde yapilan vize islemlerini yil içinde istenilen tarihte gerçeklestirilebilecegini söyledi. Kaya, okullarin açilmasiyla birlikte yeni kisisellestirilmis BuKart alanlarla birlikte vize yenilemek isteyenlerin basvurulariyla Bukart kisisellestirme bürolarindan geçici bir yogunluk yasandigini belirtti.
 
"MAGDUR OLMAMAK IÇIN VIZE BITIS TARIHINIZI KONTROL EDIN"
 
Bu yogunlugun azaltilmasi ve vatandaslarin vize islemlerini beklemeden yapabilmesi için akilli BuKart vizelerinin yenilenmesi isleminin bir yila yayildigini ifade eden Kaya, "BuKart'lara dolum yapildiginda vatandaslarimiza verilen MGS fislerinde vizenin bitim tarihi yaziyor. Bu tarihe göre vize islemi için basvuru yapmalarini rica ediyoruz. Yil içinde istedikleri dönemde vizelerini yaptirabilirler. Vizesi geçen kartlarda da kartin iptali gibi bir durum söz konusu degildir. Vize islemi yapildigi andan itibaren tekrar kartlarini kullanabilirler. Yogunluk yasanmamasi ve vatandaslarimizin magdur olmamasi adina vize bitis tarihlerinin takip edilmesi gerekmektedir" dedi.
 
VIZELER 3 AY ÖNCEDEN YENILENEBILECEK
 
Özellikle okullarin açildigi dönemde yogunluk yasanmamasi için vize bitim tarihinden üç ay öncesine kadar gelen akilli BuKart'larin vizelerinin, vize bitim tarihi göz önüne alinarak yenilenecegini ifade eden Kaya, "Vatandaslar, vize islemini 3 ay önceden yaptirarak herhangi bir kayip yasamayacaktir. Islem, vize bitis tarihine göre gerçeklestirilecektir ve o tarihe kadar geçerli olacak" diye konustu.
 
KISISELLESTIRME BÜROSU CUMARTESI VE PAZAR GÜNLERI AÇIK OLACAK
 
Okullarin açilis tarihinden itibaren Mart ayi sonuna kadar Cumartesi günleri 09:00-16:00 saatleri arasinda Sehreküstü Istasyonu Kisisellestirme ve Vize Bürosunun açik oldugunu vurgulayan Ali Kaya, geçici bir süre Pazar günleri 10:00-16:00 saatleri arasinda da hizmet verilecegini ifade etti.
 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler