RAYLI ULAŞIM GÜRSU İLE BULUŞTU

RAYLI ULAŞIM GÜRSU İLE BULUŞTU

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KESİNTİSİZ VE KONFORLU ULAŞIMI KENTİN DOĞUSU İLE BULUŞTURMAK AMACIYLA BU DÖNEM PROGRAMDA OLMAMASINA RAĞMEN HAYATA GEÇİRDİĞİ BURSARAY KESTEL HATTININ CUMALIKIZIK VE GÜRSU İSTASYONLARI DA ULAŞIMA AÇILDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kesintisiz ve konforlu ulaşımı kentin doğusu ile buluşturmak amacıyla bu dönem programda olmamasına rağmen hayata geçirdiği Bursaray Kestel hattının Cumalıkızık ve Gürsu istasyonları da ulaşıma açıldı. Kesintisiz ve konforlu ulaşım ağına kentin doğu yakasındaki Mimar Sinan- Orhangazi Üniversitesi, Hacıvat, Şirinevler Ve Otosansit İstasyonlarının ardından Cumalıkızık/Değirmenönü ve Gürsu istasyonları da eklenmiş oldu.

Bursa’nın demir ağlarla örülmesi hedefiyle 9 kilometrelik Bursaray Görükle ve Emek hatlarının ardından konforlu ulaşımın kentin doğu yakası ile buluşturulması amacıyla hayata geçirilen 7 duraklı 8 kilometrelik Kestel hattının ilk 4 istasyonunun ardından Cumalıkızık/Değirmenönü ve Gürsu istasyonları’nda da yolculu seferler başladı. Arabayatağı istasyonundan itibaren 8 bin100 metrelik geliş gidiş hattın ilk 4 istasyonunu oluşturan 5 bin 175 metrelik Mimar Sinan- Orhangazi Üniversitesi, Hacıvat, Şirinevler ve Otosansit istasyonları, geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle hizmete açılmıştı. İstasyondaki son eksiklikleri tamamlanan Cumalıkızık/Değirmenönü ve Gürsu istasyonların da açılmasıyla birlikte hattaki 6 istasyon seferlere açılırken, konforlu ulaşım Gürsu ile buluşmuş oldu. Arabayatağı- Otosansit  istasyonları arasında 15 dakika sefer sıklığında karşılıklı ikili dizi vagonlarla verilen hizmet artık Arabayatağı - Gürsu arasına taşınıyor.

 

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI

BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Yayınlanma Tarihi : 27.3.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler