Raylar Kentin Doğusuyla Buluşmaya başladı

BURSA – Bursa Büyüksehir belediyesi tarafindan kesintisiz ve konforlu ulasimi kentin dogusuyla bulusturmak amaciyla projelendirilen Bursaray Kestel Hatti’nda insaatin önemli bir kismi tamamlanirken, ray döseme çalismalarina baslandi. Sirinevler Istasyonu’nda devam eden ray baglanti çalismalarini yerinde inceleyen Baskan Altepe, istasyonda binalarinin ince isçiliklerin devam ettigini belirterek, bu yil içinde Kestel’e kadar hattin tamamlanmasini hedeflediklerini söyledi.

Bursa’da ulasim sorununu rayli sistem yatirimlari çözmeyi hedefleyen ve bu dogrultuda bu dönem programda olmamasina ragmen insaatina baslanan 7 durakli 8 kilometrelik Bursaray Kestel Hatti’nda çalismalar hizla sürüyor. Toplam 7 adet hemzemin istasyon, Esenevler ve Kestel olmak üzere iki adet köprülü kavsak, Hacivat, Balikli ve Deliçay Köprülerin yenilenmesi ve üç adet trafo binasini bünyesinde barindiran proje kapsaminda ray döseme çalismalarina baslandi. Engelli vatandaslar için engelli asansörleri ve yürüyen merdivenlerin yer aldigi ilk alti istasyondaki imalat ilerlemesi yüzde 85’leri asarken, ince isler ve elektrik-mekanik tesisat isleri devam ediyor. Hat için gerekli olan tüm ray, travers, makaslarin temini tamamlanirken, balast serimi, travers ve ray montajlarina ilerleme orani yüzde 40’lara ulasti. Toplam 8 bin 100 metrelik hattin yaklasik 7 bin metrelik kisminin alt yapilari ve betonarme imalatlari tamamlanirken, Otosansit – Gürsü Kavsak yapisi arasi ve Arabayatagi Istasyonu Bekleme Hattini kapsayan bin metrelik hatta ait çalismalar da hizla devam ediyor.

Hedef yil içinde bitirmek

Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avsar ve Genel Sekreter Yardimcisi Mustafa Altin ile birlikte hatta devam eden çalismalari yerinde inceledi. Sirinevler Istasyonu’nda devam eden ray baglanti ve kaynak çalismalarini yerinde izleyen Baskan Altepe, çalismalarda sona gelindigi, bu yil içinde çagdas ve konforlu ulasimi Kestel ile bulusturacaklarini kaydetti. Istasyon geçis baglantilarinin tamamlandigini ve karayolu üzerindeki trafigi aksatacak çok fazla engel kalmadigini dile getiren Baskan Altepe, istasyon binalarinda ince isçiliklerin devam ettigini ve kisa sürede bu çalismalarin da tamamlanacagini söyledi. Istasyon binalarinin kalite ve konfor açisindan batidaki istasyonlardan hiçbir eksiginin bulunmadigini dile getiren baskan Altepe, “Gerek engelli asansörlerimiz gerekse yürüyen merdivenlerimizle halkimiz için her türlü konforu sagladik. Çalismalarimiz gece gündüz devam ediyoruz. Bu yil içinde tamamlamayi hedefledigimiz çalisma ile artik halkimiz Kestel’den kentin merkezine ve üniversiteye kadar kesintisiz bir sekilde ulasabilecek” diye konustu.

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ

 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler