TOPLU TAŞIMACILIKLA BÜYÜYÜN’

AVRUPA HAREKETLILIK HAFTASI KAPSAMINDA 5 KITADA 31 ÜLKEDEN, 21’I BASKENT OLMAK ÜZERE 90 SEHRIN KATILDIGI ‘TOPLU TASIMACILIKLA BÜYÜYÜN’ KAMPANYASINA BURULAS DA DESTEK VERDI.

BURSA - Avrupa hareketlilik haftasi kapsaminda 5 kitada 31 ülkeden, 21’i baskent olmak üzere 90 sehrin katildigi ‘Toplu Tasimacilikla Büyüyün’ kampanyasina Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin ulasim sirketi BURULAS da destek verdi.

Dünyadaki toplu tasimacilik kurumlari 16-22 Eylül tarihleri arasinda ayni anda ‘Toplu Tasimacilikla Büyüyün’ (Grow With Public Transport) mesaji verdi. Daha yasanabilir kentler için toplu tasimaciligin öneminin vurgulandigi kampanyaya Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin ulasim sirketi Burulas da istasyon ve araçlara astigi poster ve bilgilendirme afisleri ile destek verdi. Avrupa hareketlilik haftasi kapsaminda 5 kitada 31 ülkeden, 21’i baskent olmak üzere 90 sehir, toplu tasimaciligin ekonomik, çevresel ve sosyal yararlarini vurgulamak üzere kendi dillerinde ‘Toplu Tasimacilik ile Büyüyün’ mesaji verdi. Bursa’nin da aralarinda bulundugu katilimci sehirlerde yaklasik 60 bin otobüs, tramvay, metro istasyon ve duraklarinda görünür olan kampanya, dünya genelinde 200 milyon yolcuya ulasti.

 

Ilk defa bu kadar genis katilimla düzenlenen kampanyada dünyanin önde gelen metropolleri dikkat çekti. Barcelona’dan TMB, Birlesik Arap Emirlikleri’nden Abu Dabi Ulasim Dairesi, Bangkok’tan BMCL, Brüksel’den STIB, Montreal’den STM, Dubai’den RTA, Londra’dan Transport for London, Milano’dan ATM, Paris’ten RATP, Roma’dan ATAC ve Viyana’dan Wiener Linien’in destek verdigi kampanyaya Türkiye’den de Burulas’in yaninda Istanbul Ulasim A.S, ESHOT, Gaziantep Büyüksehir Belediyesi, IETT, IZBAN, Izmir Metro ve Samulas katildi.

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler