Toplu ulaşıma taze kan

31BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan toplu ulasim filosuna yeni alinan 15 otobüs, Baskan Recep Altepe'nin de katildigi törenle seferlerine basladi.
 
BURULAS Isletme Merkezi'nde gerçeklestirilen törende konusan, Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Bursa'da yasam kalitesini artirmaya yönelik hizmetlerinin devam ettigini söyledi. Baskan Altepe, Bursa'yi 'Avrupa Kenti' unvanina yakisir çagdas bir kent haline getirmek için gereken tüm gayretin gösterildigine isaret ederek, Bursa'nin en büyük sikintilarindan olan ulasim konusunun gündemlerinin ilk maddesini olusturdugunu bildirdi. Baskan Altepe, kesintisiz ulasim sorunun çözümü için yapilacak yatirimlarin Büyüksehir Belediyesi'nin tüm yatirimlarinin yüzde 70'ini olusturdugunu ifade ederek, "Kaynaklari üreterek, ulasimda gerekli argumanlari gelistirerek sorunlari asalim" dedi.
 
Kesintisiz ulasima toplu ulasim dopingi
 
Bursa'da 50 yil önce bin civarinda olan araç sayisinin bugün 500 bine ulastigini dile getiren Baskan Altepe, "Izoleli, kesintisiz ulasimin saglanmasi, rayli sistemlerle ve toplu ulasimla mümkündür. Biz ulasim konusunda yaptigimiz tüm harcamalari ve aldigimiz kredileri belediyemiz tarafindan karsiliyoruz. Dönem basinda BursaRay C etabinda baslatilan yaklasik 6,5 km hafif rayli sistem hatti yakinda bitecek, saglanan yüzde 36'lik tasarrufla Emek'e ulasilacak. Bu yatirimin temelini de 15 gün sonra atacagiz. Öte yandan Kestel'e ulasimda hafif rayli sistemde proje çalismalarina basladik. Kentin dogusundaki son nokta olan Kestel ve Gürsu'ya da rayli sistemi ulastiracagiz. Bu arada Gürsu Kavsagi insaati önümüzdeki ay sonunda hizmete açiliyor. Diger yandan kavsak iyilestirmelerimiz Acemler'le devam edecek. Bunun da çalismalarina Sali günü baslayacagiz" seklinde konustu.
 
Bursa trafigini rahatlatmak için önemli adimlar atildi
 
Bursa'daki otoparklarin bundan sonra BURBAK tarafindan isletilecegini ifade ederek, bu konudaki çalismalarinin devam ettigini söyleyen Altepe, "Belediyemizin tüm birimleri aktif olarak çalisiyor. Bursamiz'in trafigini her yönden rahatlatma ile ilgili önemli adimlar atmis bulunuyoruz. Insanlarin farkli yollari da kullanabilmeleri, çevre yoluna baglantilar yapmak ve yeni çalismalarla yollari genisletelim istiyoruz. Toplu ulasimda rayli sisteme ek olarak otobüslerimizi artiriyoruz" dedi.
 
"Hedef tek kart"
 
Sosyal belediye olma özelligi tasiyan Büyüksehir Belediyesi'nin en güzel araçlarla, en kaliteli elemanlarla en güzel hizmeti sunmaya çalistigina isaret eden Baskan Altepe, "Bu sehrin sikintisi da bayrami da bizim. Istanbul'da yüzde 70, Ankara'da yüzde 90, Izmir'de yüzde 100 olan kamu payi Bursa'da yüzde 30'a yeni ulasti. Bu orani yükseltmek için ilgili esnafi da magdur etmeden çalismalar yapiyoruz. Engeller var ama kimseyi magdur etmeden bu sistemi entegre edecegiz. Bursa'da hersey dünyada oldugu gibi olmali. Vatandas en az ücretle, tek kartla kentte istedigi noktaya gidebilmeli. Bursamiz'a yakisir bir ulasim sistemine ulasmak için hiçbir engelden kaçmayacagiz" diye konustu.
 
15 yeni otobüs törenle seferlere basladi
 
Nisan ayinda 18 metrelik 10 otobüsün seferlere basladigi, bugünde 8 metrelik 65 yolcu kapasiteli 15 aracin ulasim filosuna dahil oldugunu söyleyen Baskan Altepe, "Bursa toplu ulasimda Türkiye'nin en genç filosuna sahip. Bugün hizmete giren araçlarla yeni otobüslerimizin sayisi 160 oldu. Su anda otobüslerimizin yas ortalamasi 1. Hemsehrilerimize kaliteli araçlarla hizmet vermenin mutlulugunu yasiyoruz" dedi. Altepe, yeni araçlarin çevre dostu, egsoz emisyonuna sahip, ABS, ASR sistemlerine sahip AB normlarina uygun oldugunu ifade etti.
 
Baskan Altepe'ye tesekkür
 
BURULAS Genel Müdürü Ali Kaya da konusmasinda, BURULAS'in 22 km'lik rayli sistem, 48 rayli sistem araci ve 170 otobüslük filosu ile halka güvenli, dakik ve konforlu toplu tasim hizmeti verdiklerini bildirdi. Kaya, "BURULAS olarak amacimiz, hemsehrilerimize kaliteli toplu ulasim, hizmeti vererek, Bursa'nin marka kent olusumuna destek vermektir. BURULAS, ileriyi aydinlatan vizyonu, teknolojisi, genç ve dinamik kadrosuyla basarili çalismalarina devam edecektir" dedi. Kaya, çalismalarinda desteklerini esirgemeyen Baskan Altepe'ye de tesekkür etti. Konusmalarin ve protokol üyelerinin kurdele keserek otobüslerin seferlerini baslatmasinin ardindan Baskan Altepe, otobüsün direksiyonuna geçerek konuklari gezdirdi. 
Törene, AK Parti Bursa Il Baskani Nagip Vardar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasi (BTSO) Meclis Baskani Ilhan Parseker, Bursa Kent Konseyi Baskani Semih Pala'nin yani sira ilçe belediye baskanlari, Büyüksehir Belediyesi ve Il Genel Meclis üyeleri ve muhtarlar da katildi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler