Burulaş'ın Araç Filosu Güçlendi


- BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI’NIN ULASIM SIRKETI BURULAS’IN ARAÇ FILOSU YENI ALINAN ARAÇLARLA DAHA DA GÜÇLENDI.
- BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, BURSA’DA, BELEDIYENIN VE BELEDIYEYE BAGLI SIKETLERIN, KENDI KAYNAKLARIYLA DAHA DÜSÜK MALIYETLERLE DAHA ÇOK YATIRIM YAPTIGINA ISARET ETTI.

BURSA – Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin ulasim sirketi BURULAS’in araç filosu, yeni araçlarla daha da güç kazandi. BURULAS’in Bursa’ya hizmetlerine dinamizm katacak olan yeni araçlarin tanitimini da Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe yapti.

Bursa’ya hizmetleriyle çag atlatan Büyüksehir Belediyesi, teknik altyapisini yenileyerek araç filosunu da güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Büyüksehir Belediyesi’nin ulasim sirketi BURULAS’in filosuna dahil edilen 15 yeni araç, Bursa’ya hizmetlerde kullanilmak üzere yerini aldi.

“4 yilda 20 yili astik”
Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, BURULAS’ta gerçeklestirilen törende, Büyüksehir Belediyesi’nin kentin alt ve üst yapisina yönelik yatirimlariyla yogun bir dönem yasadigini anlatarak, “Son 4 yilda yaptiklarimizla, Bursa’nin önceki 20 yilinda yapilan yatirim oranini geçmis durumdayiz. Büyüksehir Belediyesi’nin yatirimlarinda tüm birimlerimiz katki koyuyor, rutin islerinin yani sira birçok alanda da hizmetlerini sürdürüyorlar” dedi.
BURULAS’in rayli sistem, otobüs isletmesi, ulasim koordinasyonu, sehirlerarasi terminalin isletimi, tramvay hatlari yapimi, insaat ve imalatlari gibi pek çok alanda çalistigini vurgulayan Altepe, deniz ulasiminda da BURULAS’in imzasinin oldugunu kaydetti.

“Tasarrufun sirri bu”
Baskan Altepe, BURULAS’in yakinda hava ulasimiyla ilgili de çalisacagina dikkati çekerek, “BURULAS, tüm bu çalismalarinin yani sira artik belediyenin degisik ihtiyaçlarini görme, kaynaklarimizin en iyi sekilde kullanilmasi, daha az kaynakla daha çok is yapilmasi ve tasarruf konusunda da büyük katki sagliyor” diye konustu.
BURULAS’in filosuna 10 adet hidromek beko kazici, kirici ve yükleyici araç ile 5 adet de damperli kamyonun eklendigini söyleyen Baskan Altepe, “BURULAS bir yandan belediyenin ulasim çalismalarini sürdürürken bir yandan da gerektigi yerde bu araç ve makinelerle insaatla ilgili faaliyet gösterecek. BURULAS, yeni alinan araçlarla birlikte 360’in üzerinde araç ve makineyle Büyüksehir Belediyesi’ne hizmet veriyor” dedi. Altepe, bu sekilde kaynaklarin en güzel sekilde kullanildigina deginerek, “Bu sayede tasarruflu ve verimli çalismalar yapmis oluyoruz. Daha az kaynakla daha fazla üretimin ve yatirimin sirri bu” diyerek, çalismalarinda önem verdikleri tasarruf konusuna da açiklik getirdi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler