Körfezde Mavi Yolculuk başladı

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasinda yer alan ve denizi görme firsati bulamayan vatandaslari sahillerle bulusturmak amaciyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arasi ücretsiz Mavi Tur seferleri basladi.

Mavi Tur Körfez Seferleri'nin baslamasi nedeniyle Mudanya iskelesinde tören düzenlendi. Mudanya Belediye Baskani Hasan Aktürk'ün yasi sira çok sayida vatandasin katildigi törende konusan Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, günlük kosusturma içinde mahallelerinin disina çikamayip, denize gitme firsati bulamayan vatandaslari, Mavi Tur sayesinde denizle tanistirdiklarini söyledi. Baskan Altepe, bu yil 4'üncü düzenlenen etkinlik kapsaminda 20 bine yakin vatandasin denizle bulustugunu vurguladi.

"Bu güzelligi yasatarak hissettirecegiz"
Bursa'nin ovasindan dagina, tarihi ve kültürel mirasindan denizine kadar tüm degerlerinin vatandaslar tarafindan hissedilmesi için çaba harcadiklarini belirten Baskan Altepe, "Bursa'nin güzelliklerinden biri de sahiller. Körfez artik Büyüksehir'in sinirlarinda. Bunu hissettirmek için sahil düzenlemelerinden iskelelerin onarimina kadar gerekli çalismalari sürdürüyoruz. Ayni zamanda körfezde de sirkülasyonun saglanmasi ve bu güzelligin herkese yasatilmasi için düzenlendigimiz ücretsiz körfez seferlerini baslatiyoruz. Denizi görme ve bu güzellikleri yasama sansini yakalayamayan halkimizi oturduklari bölgelerden belediye otobüsleriyle alip, buraya getiriyoruz. Onlarin da denizin keyfini çikarmasini sagliyoruz. Sadece kent merkezi degil ilçelerde de belirledigimiz noktalardan alinan vatandaslarimiz sahillerin keyfini çikarma firsati buluyor" diye konustu.

Bursa'nin vitrini yenileniyor
Mudanya'nin Bursa'nin sahile açilan penceresi ve vitrini oldugunu dile getiren Mudanya Belediye Baskani Hasan Aktürk ise, Büyüksehir Belediyesi ve merkezi hükümetin de destekleriyle ilçenin gün geçtikçe daha da gelistigini söyledi. Kapali yüzme havuzu, itfaiye binasi, çarsi, Güzelyali meydani gibi Büyüksehir Belediyesi tarafindan kazandirilan projelerde ilçede yasam kalitesinin de artigini ifade eden Aktürk, destekleri nedeniyle Baskan Altepe ve ekibine tesekkür etti.
Mavi Tur körfez seferleri, Pazartesi, Sali, Persembe ve Cuma günleri iki sefer halinde düzenlenecek. Vatandaslar Mudanya-Armutlu arasinda yolculuk yapip, denizin keyfini çikarabilecek. Mudanya-Armutlu-Fistikli- Kumla arasinda 500 kisi kapasiteli gemiyle yapilacak ilk sefer sabah 09.30'da Mudanya'dan baslayacak ve 15.30'da sona erecek. Ikinci sefer ise saat 18.30'da baslayip, 22.45'te tamamlanacak.
Törenin ardindan gemiye binen vatandaslarla sohbet eden Baskan Altepe, Mavi Tur'un ilk yolcularini iskeleden el sallayarak ugurladi.
Mavi Tur'un ilk seferine yogun ilgi gösteren ve gemiyi dolduran vatandaslar ise, bu hizmet nedeniyle Baskan Altepe'ye tesekkür etti.

Her gün deniz keyfi
Mavi Tur Körfez seferleri haftanin 4 günü vatandaslari denizle bulustururken, Burulas tarafindan düzenlenen ücretli seferlerle deniz keyfi bir haftaya yayiliyor. Çarsamba Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen ücretli seferlerle, vatandaslar 7 TL'lik ücretle Mudanya-Armutlu-Fistikli- Kumla sahillerinin keyfini çikarma imkani buluyor. Hafta sonunu sahilleri gezerek geçirmek isteyen vatandaslar tarifeler hakkinda Büyüksehir Belediyesi'nin www.bursa.bel.tr adresli internet sitesinden bilgi alabilecekler. 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler