Sınırlı Ücrete Sınırsız Ulaşım Gemlik'te

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI'NIN KENT IÇI ULASIMDA TOPLU TASIMAYA OLAN ILGIYI ARTIRMAK AMACIYLA HAYATA GEÇIRDIGI VE VATANDASLARA BIR AY BOYUNCA SINIRLI ÜCRETLE SINIRSIZ ULASIM IMKANI SAGLADIGI UYGULAMA GEMLIK'TE DE BASLADI.
 

BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇIRILEN AYLIK ABONMAN BUKART UYGULAMASI ILE INDIRIMLI 85, NORMAL ISE 130 TL VEREN GEMLIKLILER, 30 GÜN BOYUNCA TOPLU ULASIM ARAÇLARI ILE ISTEDIKLERI KADAR YOLCULUK YAPABILECEK.

 

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin kent içi ulasimda toplu tasima araçlarina olan ilgiyi artirmak amaciyla hayata geçirdigi Aylik Abonman Bukartlarla, vatandaslara sinirli ücretle sinirsiz ulasim imkani saglayan uygulama Gemlik'i de kapsayacak sekilde genisletildi.

 

Gerek rayli sistem yatirimlari gerekse yeni açilan yollarla Bursa'yi daha ulasilabilir kent haline getirmeyi amaçlayan Büyüksehir Belediyesi, diger taraftan da toplu ulasimi daha ekonomik hale getirmek için yeni uygulamalari hayata geçiriyor. Toplu ulasim araçlarinin ekonomik anlamda daha cazip hale gelmesi ile vatandaslarin günlük sehir içi ulasimda Bursaray, tramvay ve belediye otobüslerini tercih etmesiyle sehir merkezindeki trafik yükünün de azalmasi bekleniyor.

Gemliklilere de sinirsiz ulasim


Toplu tasimanin ekonomik hale gelmesi ve tercih edilebilirliginin artirilmasi amaciyla geçtigimiz yil Kasim ayinda baslatilan aylik abonman kart uygulamasi ile indirimli kart kullanim hakkina sahip olan tüm vatandaslar 70 TL, indirim kapsamina girmeyen vatandaslar ise 100 TL ödeyerek 30 gün boyunca istedikleri kadar yolculuk yapabiliyordu. Fotograflarla kisisellestirilen kartlarla yapilan yolculuklarda Gemlik hatti uygulama disinda birakilmisti. Gemliklilere de sinirli ücretle sinirsiz ulasim imkani saglamak için gerekli çalismalari tamamlayan Büyüksehir Belediyesi, uygulama kapsamina Gemlik'i de dahil etti.

Uygulamasi halen devam kartlardan farkli olarak 2. tip aylik abonman kart olarak lanse edilen kartlarla Gemlik'ten binis yapan vatandaslar Büyüksehir Belediye sinirlari içerisinde hizmet veren toplu tasima araçlarindan istedikleri kadar faydalanabilecek. 2. tip tam abonman kartlarin fiyati 130 TL, indirimli tarife ise 85 TL olarak belirlendi. Ilk defa abonman kart alacak vatandaslar bu bedellerin üzerine 5 lira da kart ücreti ödeyecekler. 2. Tip aylik abonman karta sahip olan vatandaslar, karti aldiklari günden itibaren 30 gün boyunca toplu tasima araçlarindan istedikleri kadar yararlanabilecek.

Toplu tasimayi cazip hale getiriyoruz


Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe bir taraftan yeni yollar ve rayli sistem yatirimlari ile ulasim sorununa köklü çözümler üretirken, diger taraftan da toplu tasimaya olan ilgili artirmayi hedeflediklerini belirtti. Vatandaslara sinirli ücretle sinirsiz ulasim imkani saglayan uygulamanin yogun ilgi gördügünü hatirlatan Baskan Altepe, "Mesafenin uzun olmasi nedeniyle Gemlik bu uygulamanin disinda kalmisti. Gemliklilerden gelen yogun ilgi üzerine yeni bir düzenleme yaptik. Artik Gemlikliler de sinirli ücretle sinirsiz ulasim imkanina kavusmus oldu" dedi. 

 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler