T1 Hattının iptaline Red

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından konforlu ulaşımı kent merkezi ile buluşturmak amacıyla projelendirilen Heykel-Garaj (T1) Tramvay Hattı’nın iptaline yönelik Garaj – Heykel hattında çalışan dolmuşçular tarafından açılan dava reddedildi.

 

Kent merkezini çağdaş ulaşımla buluşturmak amacıyla temeli atılan T1 tramvay hattına yönelik, Garaj – Heykel hattında çalışan dolmuşçuların açtığı iptal davası sonuçlandı. Dolmuşçular tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi aleyhine T1 Tramvay Hattı ile ilgili açılan iptal davası, Bursa 1. İdare Mahkemesi’nin 2012/580E. ve 2012/768K sayılı kararı ile reddedildi.


Anıtlar Kurulu ve DLH onayları alındıktan sonra temeli atılan ve İspanyol Comsa SA şirketinin yüklenici olduğu proje, Heykel ile Garaj arasında yaklaşık 6,5 kilometrelik hattı kapsıyor. Stadyum, Altıparmak ve Atatürk caddeleri ile Heykel, İnönü Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Kent Meydanı ve Darmstad Caddesi güzergahı boyunca 13 istasyonun yer alacağı proje kapsamında 1 atölye binası, 2 depo yolu, 2 atölye yolu, 15 makas, 1 kruvazman, 3 trafo binası imalatı gerçekleştirilecek. 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler