Raylar Bursa'da

28Üniversite hattinin raylari Bursa'da
 
Hafif rayli sistemi Görükle'ye ulastiracak BursaRay Üniversite etabinda insaat tüm hiziyla sürerken, hattin tamaminda kullanilacak toplam 38 bin metre uzunlugundaki raylar Bursa'ya geldi.
 
Üniversite etabinin Altinsehir, Ertugrul ve Özlüce istasyonlarinda insaat çalismalari hizla devam ediyor. A etabinin son duragi olan Küçük Sanayi istasyonu ile Özlüce arasindaki güzergahin 6 ay içinde hizmete açilmasi planlanirken, Üniversite Etabi'nda kullanilacak raylar imal edildigi Polonya'dan Gemlik'te Serbest Bölge'ye indirildi. Gemi ile gelen yaklasik bin 900 ton agirligindaki raylar daha sonra Özlüce'deki santiyeye getirildi. Üniversite etabinin ilk 3 istasyonundaki insaat ve dolgu çalismalarinin tamamlanmasinin ardindan güzergaha raylarin dösenmesine baslanacagi bildirildi.
Bunlarin yani sira birlikte BursaRay'in araç depo sahasinda da (OMC) yeni vagonlar için hummali bir çalisma yürütülüyor. Yeni gelecek vagonlarin bakim, onarim ve depolamalarinin yapilacagi alanda 3 yeni hat olusturulurken, elektrik direkleri dikilen bölge yeni hat için gelecek vagonlarin park ve bakim alani olarak kullanilacak.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler