Bursaray'da Kesilen Kablolar Onarılıyor

inhaler.wdevcompany.com

BursaRay'in Özlüce ile Yüzüncüyil istasyonlari arasindaki hattin sinyalizasyon kablolari, dün gece kimligi belirsiz kisiler tarafindan kesildi.

 

Sinyalizasyon kablosunun kesilip, baska bir kabloya dokunulmamasi nedeniyle olayin sabotaj oldugunu belirten BURULAS Genel Müdürü Levent Fidansoy, daha önce hirsizlik amaçli olarak kablo kesilmesi olaylarinin yasandigini, fakat bu olayin hirsizlik niyetiyle yapilmadigini tahmin ettiklerini söyledi.
 

Gece yarisi saat 04.18'de BursaRay hattinda gerçeklesen olayin sistem geregi hemen fark edildigini ve önlemlerin alindigini ifade eden Fidansoy, "Sinyalizasyon kablosu gece kesildi. Olayin sabotaj amaçli oldugunu düsünüyoruz. Çünkü, baska kablolar oldugu halde, özellikle bu sinyalizasyon kablosu kesildi. Bu nedenle tren seferleri aksadi. Su an Özlüce ile Üniversite arasindaki trenlerimizi tek hat üzerinden çalistiriyoruz. Çok vahim olaylar yasanabilirdi.

 

Sistemimiz geregi olayi gece fark ettik. Fark edilmeseydi veya bu olay isletim saatinde olsaydi büyük kazalara varan kötü olaylar yasanabilirdi diye düsünüyoruz. Bu tamamen cana kasittir" diye konustu.
 

Kablonun 24 core fiber optik oldugunu ve tamiri için Istanbul'dan ekip geldigini hatirlatan Levent Fidansoy, ekibin gün içinde kaynak çalismalarini bitirecegini ve seferlerin normale dönecegini kaydetti. Halen, Üniversite güzergahina gidecek yolcular özel güvenlik elemanlarinin megafonlu uyarilariyla yönlendirilerek Özlüce Istasyonu'ndan aktarma ile devam edebiliyor.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler