Trafik Güvenliği Sergisi

KARAYOLU GÜVENLIGI VE TRAFIK HAFTASI ETKINLIKLERI KAPSAMINDA KENT MEYDANI'NDA DÜZENLENEN SERGIDE YER ALAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TRAFIK SUBE MÜDÜRLÜGÜ VE BURULAS'IN STANDI VATANDASLARDAN YOGUN ILGI GÖRDÜ.

 

Büyüksehir Belediyesi Trafik Sube Müdürlügü ve ulasim sirketi BURULAS, trafik güvenliginin saglanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amaciyla Kent Meydani'nda düzenlenen ´Karayolu Güvenligi ve Trafik Haftasi´ konulu sergide stant açti.

 

Bursa Valiligi, Büyüksehir Belediyesi, Il Jandarma Komutanligi, il emniyet, milli egitim ve saglik müdürlükleri, TCK 14. Bölge Müdürlügü, Ulastirma Bölge Müdürlügü, AKOM Müdürlügü, BURULAS Isletme Müdürlügü ve soför meslek odalarinin destegiyle düzenlenen sergi, Kent Meydani´nda açildi. Bursa Vali Yardimcisi Mustafa Karslioglu, Il Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve Bursa Trafik Vakfi Baskani Galip Sakder´in de katildigi açilista katilimci kurumlar, hazirladiklari dokümanlarla vatandaslari trafik güvenligi konusunda bilgilendirdi.

 

Serginin açilisinda bir konusma yapan Bursa Vali Yardimcisi Mustafa Karslioglu, Türkiye´de her yil Mayis ayinin ilk haftasinin cumartesi gününün Karayolu Trafik Güvenligi Günü ve bugünü takip eden haftanin ise Karayolu Trafik Haftasi olarak kutlandigini söyledi. Serginin de bu nedenle trafik güvenliginin saglanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amaciyla vatandaslarin dikkatini çekmek üzere açildigini ifade eden Karslioglu, "Insallah bu tür etkinlikler devaminda, Türkiye genelinde oldugu gibi Bursa'mizda da trafik kazalarinda azalmalar olacak. Etkinlik hafta boyunca devam edecek" dedi. Vali Yardimcisi Karslioglu, Bursa´da çok yakin bir zaman sonra toplumsal olaylarda taskinligi önlemeye yönelik bir mobese aracinin devreye girecegini söyledi.

 

Vali Yardimcisi Karslioglu, konusmasinin ardindan stantlari gezdi. Büyüksehir Belediyesi Trafik Sube Müdürlügü ve BURULAS´in da standina ugrayan Karslioglu, BURULAS yetkililerinden ücret isim cihazi ve akilli durak uygulamasi hakkinda bilgiler aldi. 

 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler