Üniversiteye Ulaşımda Hat Değişikliği

 

Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin kaliteli ve ulastiran ulasim hedefiyle sürdürülen çalismalar kapsaminda Uludag Üniversitesi’ne ulasimda BursaRay’a paralel olarak kullanilan 51, 47 ve B/45 hatli özel halk otobüslerinin isletimine UKOME karari ile son verildi.

 

Büyüksehir Belediyesi’nin hafif rayli sistemi Uludag Üniversitesi’ne ulastirmasiyla birlikte otobüs hatlarinda da yeni düzenlemeler yapildi. Kent merkezinden Görükle bölgesine ulasimda çalisan 51, 47 ve B/45 numarali özel halk otobüsleri, UKOME karari ile hattan kaldirildi. Kaldirilan bu hatta çalisan 13 otobüs, B/17, B/24, B/20-B basta olmak üzere bati bölgesinde yogunluk yasanan diger hatlara aktarildi.


UKOME tarafindan alinan kararlar çerçevesinde trafikte yapilan yeni düzenlemelere göre, Uludag Üniversitesi’ne giden vatandaslar BursaRay ile rahatça yolculuk yapabilecek. Kent Meydani’ndan hareket eden 47 nolu hatti kullanan vatandaslar BursaRay, B/45 nolu otobüsü kullanan vatandaslar da BursaRay ve sonrasinda da B/8 ve B/9 nolu besleme hatlarini kullanabilecekler. Vatandaslar, BursaRay Üniversite Istasyonu’ndan kampüs içine de 35/U ve 35/G besleme hatlarindan ücretsiz olarak yararlanilabilecekler.
 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler