BURULAŞ'tan Asansör Uyarısı

Bursa'da vatandaslara konforlu ulasim imkani sunan BURULAS, hafif rayli sistem istasyonlarindaki asansörlerin dogru kullanilmasini hedefliyor.

Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS yetkilileri, BursaRay istasyonlarinda bulunan asansörlerin engelli vatandaslarla yaslilar ve bebek arabasi kullanan çocuklu aileler için tasarlandigini ve asansörlerin dogru kullanilmasi gerektigini belirtti.
Her gün yaklasik 200 bini askin yolcuya hizmet veren BursaRay istasyonlarindaki asansörlerde, zaman zaman yanlis kullanimlardan dolayi aksamalar yasandigini belirten yetkililer, bu aksakliklarin da asansörlerin kullanma talimatinin okunmamasi veya uygulanmamasindan kaynaklandigini ifade etti.

"Kullanma talimati mutlaka okunmali"


Vatandaslari asansörlerin dogru kullanilmasiyla ilgili dikkatli olmaya davet eden yetkililer, sistemi kullanacak kisinin, asansörlerin özel durumu nedeniyle mutlaka kullanma talimatini okumasi gerektigini belirterek, "Asansörü kullanacak kisi, gitmek istedigi katin dügmesini sürekli olarak basili tutmalidir. Dügmelere basildiktan 2 saniye sonra sistem çalismaya baslar. Platform kata gelince kapi kendiliginden açilir. Platformun hareket etmemesi durumunda ise diafon ve alarm zili kullanilarak yetkililere ulasilabilir" açiklamasinda bulundu. Yetkililer, kurallara uyulmasi durumunda istasyonlarda asansörle ilgili herhangi bir sorun yasanmayacagini da kaydetti. 


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler